V pátek 25. 8. 2017 jsme s přítelkyní navštívili plzeňský ŠACH-MAT, kde zahrály dvě klatovské bandy Třískáč a BTnJ.

Dorazili jsme lehce pozdě, takže jsme slyšeli asi poslední dvě písně první zmíněné skáčkové kapely Třískáč. A jelikož jsem objektivní osoba, nebudu zde vařit z vody.

Jen co banda ve stejnokrojích opustila pódium, vyhoupli se na něj očekávání BTnJ. Album Hrozen Buzen mi slečna nadistribuovala do auta zhruba půlrok zpět a jelikož jsem na všechny optické média již před časem zanevřel, nemám možnost si album jinde pustit (když nepočítám Spotify, Bandzone, nebo jisté zpirátěné empétrojky). Tudíž jsem album slyšel opravdu hodněkrát. Popravdě… jsou písně, které jsem si oblíbil, ale není jich mnoho. Slečna má tuhle kapelu opravdu ráda a já jsem člověk zvídavej.

No… a jelikož mě album při poslechu z média spíše nenadchlo, realita byla naprosto opačná. Skvěle jsem se bavil, kluci jsou srandisti a užívají si koncert každým coulem. Občas se pod pódiem mihlo nějaké dítko a po chvilce mi došlo, že to bude rodinka mistra zpěváka.

Popravdě… asi uplně nedokážu zařadit kapelu do nějakého specifického stylu, snad asi jen určitá směsice funk-rapu, ale je to song od songu dost rozličný. Někde jsem vlastně i před časem četl, že kapela sama  sebe označuje zařazením do: „německé dechovky s prvky anglického golfu.“ (smích)

Trochu jsem se strachoval, že kapela utne svoji produkci přesně ve 22:00… Což by byla opravdu chvilička, jelikož kluci asi nezačali hrát uplně na čas, ale ve výsledku se produkce natáhla a byla to velká paráda s notnou dávkou energie a vtipu.

Co považuju za asi můj nejoblíbenější song, na který jsem celý večer netrpělivě čekal… tak to je určitě Ken z Klatov. No… jenže já v tu chvíli zrovna seděl na toaletě a… vlastně by se dalo říct, že mě tenhle song zvedl z hajzlu. (smích)

Závěrem zazněla asi nejoblíbenější píseň, dle očividné reakce publika… a to Šumava.

Po ukončení produkce jsme pokecali s panem zpěvákem, ošahali a zablbli s gumovou panou, kterou kapele (alespoň myslím) daroval můj kamarád Pája V. a následně spokojeně odcházeli domů.

Parádní večer a doufám, že si ho společně s BTnJ zas brzy zopakujeme.

Komentáře