REPORT: Whitesnake revival & Dlouhej kouř v Kalikováku 16.10.2015

Celý týden jsem se těšil na dvě shora zmíněné partičky a můžu teď už jen konstatovat, jak říká jeden známý z klatovska, že to byl MASAKR !

Když jsme dorazili na místo, kluci z Whitesnake Revival vykládali aparaturu a byli v bujaré náladě. Martin Uxa, klavesák, kapelník, vůdce smečky (známe se již dlouhou řádku let a musím říct, že je to hlavně skvělý člověk i kamarád) a Vojta Martínek (basák, usměvavý pohodář). Uvnitř Kalikováku to již žilo a bylo vzhledem k času (cca 19.00) slušně, tak říkajíc, nabito !

Při hledání místa jsme zjistili,že místa v lokálu jsou již zamluvená a tak jsme si sedli k baru, který byl ještě volný.

Whitesnake revival zvučil a byla celkem pohodová nálada, pivo bylo dobré, co víc si člověk může přát? 🙂

Kytarista Karel "Karlos" Idlbek mě doslova vytrhl z mé pohodičky, když zapnul svůj aparát Marshall Model Satriani a začal loudit zvuky ze svého Gibson Custom, kterému jsem neodolal a musel se jít podívat blíže (páč jsem taky tak trošku kytarista 😀 ). Karel je vynikající, až bych řekl, nedoceněný kytarista a svůj nástroj ovládá velice mistrně! Pozdravili jsme se a já mu pochválil jeho kytárku a šli jsme do prostoru za pódiem, kde na mě vytasil ještě jednoho Gibsona ­ ten samý model, jen novější ročník. Osahal jsem si obě kytárky a tiše záviděl. To už se do místnosti k nám blížil Radek Zíka, motor téhle partičky, lídr a zpěvák v jedné osobě. Takový, jak bych já řekl, plzeňský David Coverdale. Jinak usměvavý človíček, který je věčně dobře naladěný a nezkazí žádnou zábavu, ale hlavně majitel úžasného hlasu nejen na plzeňsku, který je pěvecky slušně zaměstnán... mimo Whitesnake revival ještě Extraband Revival a ParadeMarche, což je partička z Prahy.
Radek avízoval, že už přechází třetí týden virózu, ale nakonec, jak se ukázalo v průběhu večera, byl jeho výkon jako vždy excelentní a dav, nebo spíš ženy a slečny, mu klečely u nohou. Jak on to jen dělá?

Čas pokročil a dorazil Ondřej "Zakk" Lukeš, lídr Dlouhýho Kouře, který hraje ještě s Martinem Uxou v Codě. Mladý urostlý muž, velice sympatický a pohodový človíček, který má kytaru pevně v rukou! Když začali hrát, neubránil jsem se a musel se jít podívat, co to s tou kytarou vlastně dělá?? (nakonec jsem se ho i o přestávce zeptal, zda je z téhle planety :), páč mě přišlo, že néééé. Ondra je velice skromný kluk, ale je to obrovskéj kytarovej talent, kterej mě v posledních letech hodně překvapil svým umem . Myslím, že přídomek "rychlý jako blesk" je snad i na něj pomalý.
S chutí jsem si, v podstatě s otevřenou pusou, poslech skladby od Ozzyho ­ I DON 'T KNOW či velikána Jimiho Hendrixe ­ HEY JOE, ale i autorské skladby, které jsou kytarovou lahůdkou. Pozadu však nebyli ani ostaní hráči z jeho partičky. Filip Milko, mladý, skromný, řekl bych i snadno přehlédnutý, je doslova turbomotorem Ondrova projektu. Nevím, jak jinak popsat bubeníka jako je Filip, než mlátička, nebo spíš turbomlátička. Když měl svůj několikaminutový výstup či sólo, tak jsem jen potěšeně zíral, jak do toho s chutí řeže a ještě se u toho usmívá. Zrovna tak basák Tomáš Beran, drtil basu. Jeho styl hraní je velice impozantní, rozhodně nekulhá v tomhle triu a dokonce i zpívá! Troufnul si i na mýho oblíbence Ozzyho a celkem dost slušně se s tím popasoval.
Kluci nehráli ani hodinku, ale stálo to za to!
Prostě MASAKR :)!!!!

A už tu byl hřeb večera, kůli kterému všichni dorazili ­ WHITESNAKE revival v čele s Martinem Uxou, skvělým hráčem na vše co má klapky, kytarou Karla Idlbeka (pro mne takový Varský Ritchie Blackmore), druhá kytara jest Viťa Zabranský, basu třímá Vojta Martínek a za bicíma sedí Marcel Kříž ...no a úplně vpředu Radek "Coverdale" Zíka. Rozeznělo se Intro Whitesnake a BURN, jedna z nejslavnějších věcí ..a už to do nás prali! Dav se před podiem rozvášnil a kapela nešetřila osvědčenými fláky jako GIVE ME ALL YOUR LOVE, CRYING IN THE RAIN, FOOL FOR YOUR LOVING či romantická IS THIS LOVE a mnoho dalších fláků a došlo, jak jinak, i na přídavek.

Kapele to šlapalo jako vždy, hráčsky i technicky to zvládli opravdu na výbornou!

Byl to vydařený mejdan, spousta známých tváří a já si večer náramně užil, za což patří velké poděkování Martině a týmu Kalikovského mlýna ale i obsluze baru, která se o nás hojně starala a celé pořadatelské činnosti Kalikovskýho Mlýna, který si za né dlouhou dobu svýho fungování vydobil své místo rockového clubu v Plzni.

Celý večer se povedl a myslím,že poděkování patří i zvukaři Tomáši Fantovi, bez kterého by to určitě nešlo.

Už teď se těším na další podobnou akci!

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram