REPORT: Věrozvěsti akustického metalu v Šeříkovce

Bylo snad libo něco od Halloweenů? Či snad Holly Wars od Megadeth? Nemohli jste ovšem čekat repráky do stropu, drahé efekty ani nebezpečně široce rozkročené pány s drsným výrazem. V pondělí 12.10.2015 se v plzeňské Šeříkovce jelo akusticky. O dvou kytarách. Zívačka? Pohodlně se usaďte, nalijeme si čistého vína. Byl to nářez. 

Řeč je o vystoupení kytaristů Holanďana Thomase Zwijsena a Američana Bena Woodse. Oba na akustickou kytaru, oba metalově – akusticky, jeden rozzářeně, druhý podmračeně. Thomase Zwijsena plzeňští dobře znají z turné s jeho slavným kolegou, bývalým frontmanem Iron Maiden, Blazem Bayleym, se kterým v předloňském roce rozparádil House of Blues. Iron Maiden proto Thomas neopomněl ani v tomto případě, svůj samostatný blok proto zahájil jejich skladbou When The River Runs Deep a posléze přidal i Fear Of The Dark.

Následovaly rockové a metalové pilíře v něžném pojetí klasické kytary – "párplovské" Smoke On The Water a Highway Star a další. Po střídačce doprovázené chválou plzeňského zlatavého moku se ujal nikoli tak slova jako spíše činu Ben Woods. Svým uchvacujícím a velmi osobitým pojetím ve flamenco stylu okouzlil přítomné klasikou jako Nothing Else Matters od kapely Metallica, Breaking The Law od Judas Priest nebo Bark At The Moon Ozzyho Osbourna. Oba dohromady potom zazářili v dokonalé jiskřící symbióze, a po společných skladbách (Diovské Rainbow In The Dark a dalších) si od nich diváci vášnivě vytleskali dva muzikantsky nesporně vydatné přídavky.

Z Čech se oba skromně vyhlížející věrozvěsti akustického metalu odebrali potěšit fanoušky do bulharské Sofie, a my můžeme jen doufat, že se jim brzy opět naskytne příležitost Plzeň navštívit.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram