REPORT: Velký Voči jsou zpět!

Pátek 20. dubna 2018 byl významným dnem pro plzeňskou punkrockovou kapelu Velký Voči, která uspořádala koncert v plzeňském baru Sally Brown comeback concert. Jako support si vybrala rokycanskou kapelu Důležitá IN Formace a Náčelníka Sucháče z Indiánské Rezervace.

Náčelník Sucháč v posledních týdnech objíždí koncerty vesměs jako opuštěný indián, vzhledem ke zranění bubeníka kapely IR. Zazněly známé hity této kapely v jeho podání.

Jako druhá vystoupila kapela Důležitá IN Formace, která si tímto koncertem přípomněla přesně rok od svého založení. Já osobně (a troufám si tvrdit, že celé obecenstvo) jsem byla tímto koncertem velmi mile překvapena. Kapela zahrála širokou škálu jejich písní mezi které se řadí například Vandráci, Cestovní, Nelituju, Hymna Slavoj, Starý valach, ke které je natočen i videoklip, nebo Pan Josef, která odkazovala přímo na jednoho člena hrajícího na harmoniku, známého svými občasnými výstupy v TV (kterak panu Josefovi kolo ukradli). Zavzpomínali jsme si na temnější období našeho státu při písni Protektorát a také na to, co nás bude po víkendu čekat při Pondělí.

Při celém koncertu jsem měla pocit, že kapela hraje jako jeden člověk. Sehranost, poutavost a především trefné a vtipné vystupování zpěváka mezi písněmi mě vtáhlo až na „podium“.

Hřebem večera s nejpočetnějším publikem byli samozřejmě plzeňští pánové z kapely Velký Voči. Potěšil nový kytarista, kterého můžete znát například z Naked pants. Padly známé písně jako TV život, Ti druzí a přidávala se i ke konci snad mezi publikem nejpočetnější... Pornografie. Kluci vypálili i tři nové songy, a to Peníze, Ovečky a Kus našich já.

Nové songy jsou pod příslibem kapely plánovány nahrát během letních měsíců.

Byl to skvělý večer, dobrý kotel, dokonce se dle citace bubeníka mihl v publiku i nějaký ten vytažený penis. Posuďte sami z fotografií.

//doplnění reportu k Důležitá IN Formace: Jana Benešová

//foto: Mára Kindl

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram