REPORT: HRAKULÉTO 2015 TURBO + PARADEMARCHE a Radek Zíka

V sobotu místního času 19.15 hod, jsme se vypravili do Hradiště kde se konal jako každý rok, další ročník Hrakuléta.

Již u vchodu jsem se potkal a pozdravil s iniciátorem a hlavou tohodle projektu sMartinem Hrubým, kterému tímto děkuji za možnost se zůčastnit týhle skvělé akce. Musím konstatovat, že i přes spoustu konaných akcí v Plzni, Metal fest na Lochotíně a spousta dalších v okolí, jsem  očekával, že budenávštěvnost spíš slabší, čemuž tak bohu dík nebylo. Už před začátkem bylo hojně obsazených stolů a reservováno. Potkal jsem jak je již na plzeňsku zvykem, spoustu známých tváří, přátel a než jsem se nadál, začali pražští PARADEMARCHE s lídrem kapely a nám všem známým Radkem Zíkou z Extraband revival a Whitesnake revival vyhrávat.

Areál se mezitím ještě  víc naplnil a skalní fanoušci se napáskovali před krytý pódium, hned vedle restaurace s občerstvením, kde bylo po celý večer taky slušně nabito :). Počasí se vydařilo, vládla skvělá atmosféra a tak to Radek Zíka s Parádou rozbalil ve velkým a hned na úvod vypálili skladby od Whitesnake, Steppenwolf ... zazněli i autorské skladby, jako Nevinná a Obraz plný slunečnic. Řek bych, že oproti konánému ročníku z minulého roku, byl letošní daleko silnější! Přesto, že minulý ročník měl zvučnější jména na playlistu, mezi učinkujícími byl třeba Ota Baláž a jeho Band, Michal Pavlíček či karlovarská hardrocková CODA, ten letošní při sestavě pouze dvou kapel se vyved prostě líp :)! První půlka ParadeMarche odehrana. 20 minutová přestávka na posilnění, pokec s přáteli a Radek už to opět do lidí hrnul svým charizmatickým a silným hlasem. Jedna pecka za druhou, skvělej a vydařenej zvuk a blížil se konec první odehrané kapely. Nakonec to nejlepší a tak nechyběl ani slavnej song od Deep Purple - Smoke on the water a došlo i na přídavek.

Než nastoupili očekávaní Turbo, vznikl prostor dojít si na toaletu, pivko či klobásku, nebo se jen družně bavit. Kolem půl jedenácte večer nastoupili borci z Turba. Intro hned na začátku dalo tušit, že se blíží smršt´ hitů a pořádný porce muziky, kterou tahle partička nikdy nezklame.
Před pódiem bylo doslova našlápnuto, řízný zvuk kytary Míry Chrástky se linul celým areálem. Líbilo se mi, že kluci zařadili do playlistu starý osvědčený fláky z 80 let ...at´ už bigbítovej Měsíc či Sára, Slibem nezarmoutíš .. jako bych se vrátil v čase do 80 let. Paráda! Musím uznat, že tahle kapela má svůj věhlas právem vydobitý. Nastal maratón hitů, všichni zpívali unisono s kapelou. Chvílema Míra nabíral sil, vybízel dav k sólovemu zpěvu což bylo opětováno a dav nezklamal, znaje texty zpíval jako by to bylo sehrané. TURBO je prostě nářez! Pánové jsou borci, velikýcho formátu s naprosto profesionálním přístupem. Výkon, který podávají je úctyhodný. Věčné usměvavej a sympatickej Jiří Lang, který je takovým tím Turbomotorem a hraje pořád a stále co si ho pamatuju velice dobře, je tváří Turba a má stále spousty fanoušku a fanynek, si to náramně užíval. Míra to válel s kytarou, zpíval z plnejch plic a komunikoval s davem. Basa Boba, jako vždy bez chybičky a Martin Laul se svými klapkami podbarvoval tu báječnou atmosféru tohoto báječného večera. Maratón Turbohitů skončil před půl druhou ranní. Musím kluky pochválit, byl to skvělý výkon a bez jediné přestávky. Nezbývá než se těšit na další kolo HRAKULÉTA a poděkovat celému týmu, který se na tomto skvělém projektu podílí za nejen krásný večer!

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram