REPORT: Qrdlajs is back

Dne 12.7.2014 mě zavedla zvědavost do Hospůdky u Pardála v Rokycanech, při příležitosti k návratu legendárního místního dua Qrdlajs, ve kterém učinkují interpreti pod aliasy Dr. Qrd a Prof. Lajs, jinak Jan Urbánek a Marcel Kešner.

Z mého mládí si počátky tohoto rapujícího, zpívajícího a jamujícího složení nepamatuji, ale co si určitě pamatuji, jsou rytmy a barva undergroundové muziky 90. let. V podání této dvojice zazněly jak známé melodie hitů, tak i vlastní remixy. Interpret sází na kontroverznost, a jak kluci říkají „na samé dno undergroundu“. Texty jsou vtipné, nápadité, ale rozhodně to není hudba pro každého. Jedná se o směs údivu a vtipu, při kterém častokrát nejednomu návštěvníkovi vyhrkly slzy smíchy. Byl to totální oldschool a pamětníci ten večer byli opravdu ve svém živlu. Playback byl spouštěný ze starého DVD přehrávače, ve kterém se disk občas kousnul a při směsi směsi hlášek jednoho z učinkujících, ten druhý čistil disk o svou načechranou paruku. Prostě stylový comeback rokycanské legendy jak má být.

Jako předkapela a vlastně i pokapela, jelikož si interpreti program rozdělili, vystoupila známá mýtsko-rokycanská kapela Dracu Juicy, která svými rock'n'rollovými hity úspěšně baví místní omladinu už nějaký ten rok. Nejsem si úplně jist, zda jsem nepozorný posluchač, ale mám takový pocit, že toto 4členné složení sázelo jednu novou pecku za druhou. Skvělé a jako vždy jsem se moc bavil.

Příjemný večer se známými i neznámými tvářemi jak na pódiu, tak i v publiku jsem zakončil houpavou cestou se sluchátky v uších k domovu přes celé Rokycany při měsíčním úplňkovém svitu.

Fotky naleznete na Qrdlajs FB albu zde.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram