REPORT: Punk Music Stage 2014

Posluchači punkové hudby měli v sobotu 22.3.2014 možnost vyrazit do Hrádku u Rokycan, kde si mohli poslechnout 3 známé místní kapely.

V hostinci u Džbánku vystoupili Vapid, Indiánská rezervace a Nízká Úroveň. Vzhledem k absenci zvukaře a nepohodlnému dojíždění do obce se počítalo s nízkou návštěvností. Opak byl však pravdou. K příjemnému překvapení se hostinec začal rychle plnit místními, i přespolními.

Jako první vystoupili strašičtí pop-punks Vapid. Už od prvních písní si tato sestava získala diváky, kteří se vesele kymáceli do rytmu hudby. Kapela zahrála všechny oblíbené pecky a své vystoupení završila převzatou písní Boty od Pilsner Ouiquell, kterou potěšila mnoho osob v sále.

Zážitkem, na který se zkrátka nedá zapomenout byl nadčasový důchodce, který po celý večer aktivně podporoval všechny tři kapely a dokonce si v jednu chvíli střihnul i kotrmelec.

V pořadí druhá, hrádecko-plzeňská kapela Indiánská Rezervace, nastoupila  v neobvyklé sestavě. Ruka zpěváka a kytaristy v jedné osobě, demonstrativně nesla nápis "NO BASS". I přes absenci baskytaristy se této formaci vystoupení přeci jen povedlo a sklidili tak nemalý úspěch.

Poslední hrající kapelou byla rokycanská Nízká Úroveň. Kluci museli hned ze začátku řešit nemilý problém. Po zahrání zhruba pěti písní se jeden ze zpěvových aparátů bohužel porouchal a oba zpěváci se od této chvíle museli dělit o jeden zpěvový mikrofon. Celé vystoupení zakončila píseň Pogobába, která si mezi posluchači získala nemalou oblibu.

Když rokycanští dohráli, kapely i většina příjemně nalazených a bavících se lidí zvolila nejkratší cestu k domovu.

Hrádek zkrátka překvapil!

// autor: Libor Moulis, korekce: Josef Petřík

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram