REPORT: Provokace bez Legrace a Presumpce neviny v Kalikováku

V sobotu 11. října 2014 se naši reportéři po delší době rozdělili na dva týmy. Jeden z nich mířil do Divadla pod Lampou, druhý do Kalikovského Mlýna. Já se ten večer věnoval „Kalikováku“, kde vystoupily kapely Presumpce neviny a Provokace bez legrace. Indians Czech Club, jak se Kalikovský klub nazývá, zažil svou punkovou premiéru.

První vystoupila Presumpce neviny. Pro tuto formaci to byl teprve druhý koncert. Hrálo se až od půl desáté, takže jsem se ještě v klidu posadil na bar a popíjel tekutý plzeňský chléb. Brzy jsem se však dočkal, a kapela započala zvukovou zkouškou svoje vystoupení. Jakmile se zpěvák naplno vložil do své role, problesklo mi hlavou - Pilsner Oiquel. Ano, podle prvního dojmu mi Presumpce neviny připomínala plzeňskou oi-punkovou stálici. Kromě zpěváka disponuje kapela ještě zpěvačkou, která má hlas ostrý jako pila. Zkrátka, jak se lidově říká „se s tím nemaže“, ale to není na škodu, naopak se mi to moc líbí. Presumpce, ač velice mladá banda, nemá nouzi o fanynky. V Kalikováku jsme tudíž mohli vidět slečny, které na poprsí hrdě nosily nápis s názvem kapely. Atmosféra byla skvělá a v průběhu čtvrté písně se rozjelo svižné pogo. Byla to show plná drsných textů, dobré nálady a černého humoru. Jako přídavek opakovali song Vylitá, který zahráli v původní sestavě, z dob kdy ještě kapela nevystupovala.

Jako druzí vystoupili kluci z Provokace bez Legrace. Návštěvníci z Plzně se od pódia lehce vzdálili a naopak je před pódiem začali nahrazovat přespolní z Rokycan a okolí. Provokace začala zvukovou zkouškou jako tradičně, písní Míša od E!E. Následovali songy o naší vládě, či o problematice neonacistů. Při písni Soused, se z klubu mohutně ozývalo, „Fašos! Fašos! Fašos... tu nechceme!“ Jsem rád, že kapela začíná využívat možnosti dvou kytaristů, i když vyhrávky z velké části přebírá harmonika.

Večer to byl skvělý, výborná atmosféra, plno známých tváří a dobré nálady. V klubu se sešlo bezmála 80 návštěvníků. Závěrem bych ještě zmínil, že Presumpce neviny je mladá, ale za to výborná oi kapela, která má před sebou slibnou budoucnost. Hlavně neusnout na vavřínech. Pro Provokaci to platí dvojnásob, avšak s novými peckami typu Zdravotní ségra, či Česká vláda do stereotypu tak snadno nespadnou.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram