REPORT: Prago Union v Zach's Pubu

Ve čtvrtek 4. září k nám do Plzně zavítali Prago Union s doprovodnou kapelou Champion Sound. Vystoupení to mělo být původně trochu komornější, protože koncert neměl prakticky žádnou propagaci, přesto bylo vZach's Pubu narváno k prasknutí.

Před vystoupením si s námi Kato dal brčko, pak oznámil, že koncert začne o půlhodinku déle a někam zmizel. Objevil se padesát minut po původně plánovaném začátku, kdy už to v publiku vřelo a na celé zahrádce nebylo k hnutí. Sám jsem původně znal slabé tři texty (Kandidát vět, Fialová a Černobílá), ale díky vynikajícímu nazvučení bylo rozumět každému slovu a já se mohl naprosto ponořit do Katových básnických kvalit. Jeho vlastními slovy „rohlík od ucha k uchu sem roztáh“. Ve chvílích, kdy se Kato potřeboval trochu nadechnout a nebo napít z připravené lahve Jamesona, kterou později poslal mezi lidi, přebrali otěže kluci zChampion Sound a hlavně jejich kapelník Radimo dokázal se ságem a příčnou flétnou strhnout dav stejně dobře jako hlavní hvězda večera. Z vytržení jsem se probral, až když dohráli a všude kolem mě se strhl bordel, že ho museli slyšet i pánové z borského hotelu Hvězda. Z přídavku jsem slyšel skoro jenom basy, víc už moje uši nezvládly.

 

Prago Union - Fialová (2011)

 

Když se účinkující stahovali z pódia, volal Kato ještě naším směrem, že za hodinku zajdeme na fotbálek. Pak se kolem něj ale nakupily fanynky a už jsme ho neviděli. Za tohle porušení pravidla bros before hoes má body dolů, ale v jakémkoliv jiném smyslu to byl maximální zážitek a až tu bude 1. října s PSH na Náměstí Republiky, zajdu mu to rozhodně zase omrknout.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram