AKTUALITA: Staré Pušky po 2 letech v Plzni

Dva roky jsme čekali a dočkali se - Staré pušky zahrají v Plzni. Kapela pochází z moravské oblasti Ostrava – Opava – Jeseník, takže k nám přicestují opravdu naskrz celou republikou. Událost zde

Staré pušky pojali víkendové hraní jako dvojkoncert s kapelami The Smokers ze Sokolova (zahrají jen v Praze), The Jokers z Plzně (zahrají oba koncerty) a S.V.Z. (zahrají jen v Plzni), který započnou v pražské Modré Vopici 5. 9. 2014, pokračovat budou ve stejném složení v sobotu v plzeňském Divadle pod Lampou 6. 9. 2014.

Staré Pušky – momentální seskupení je postaveno z pilířů severomoravských kapel Degradace, Proti směru a jesenických Naarden. Ústní zmínka o kapele pochází někde okolo roku 2005, ale materiál vznikal až na přelomu roku 2009/10 kdy se v se ostravském studiu začala natáčet první deska, točit klipy, členové kapely začali fotit svá první sexy dráždivá fota a kout strategické plány pro vtrhnutí do ozubených kol showbusinessu. Cíl účinkujících byl od počátku jasný - pokusit se zachovat punkrockového ducha skladeb a zároveň se pokusit vložit mezi staré známé, zaběhlé a už tolikrát omývané témata či fráze kapku něčeho jiného pro tuto scénu. Pro mě rozhodně jedna z největších tuzemských srdcovek a já už se nemůžu dočkat písní jako jsou Haló, Zapalme náš byt, Nikdo nepřišel, nebo například píseň Není to nějak málo z nového albaStálo to za to.

Neexistuje snad žádný plzeňský posluchač punku, oi, či undergroundu, který by neznal kapelu The Jokers. Kapela se sama řadí do raw-punku, tedy stylu se sirovým zvukem. Důraz je kladen na melodičnost a textovou stránku písně. The Jokers do dnešní doby složili několik desítek písní a v sobotu se na ně můžete těšit v nové sestavě.

Kluci z kapely S.V.Z. hrají směs street-punku a Oi! muziky. Dorazí z Klatov a rozhodně nenechá nejednoho posluchače v klidu.

Máme se na co těšit, takže určitě doražte!

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram