5. 9. 2014

AKTUALITA: Staré Pušky po 2 letech v Plzni

Článek

Autor


Kapely


Klub


Zapoj se i Ty! Pozvi lidi!

Pojďme dostat obsah k co nejvíce lidem.

Momentálně máme 5173 / 10000 palců!

Chci pomoct!

Dva roky jsme čekali a dočkali se – Staré pušky zahrají v Plzni. Kapela pochází z moravské oblasti Ostrava – Opava – Jeseník, takže k nám přicestují opravdu naskrz celou republikou. Událost zde

Staré pušky pojali víkendové hraní jako dvojkoncert s kapelami The Smokers ze Sokolova (zahrají jen v Praze), The Jokers z Plzně (zahrají oba koncerty) a S.V.Z. (zahrají jen v Plzni), který započnou v pražské Modré Vopici 5. 9. 2014, pokračovat budou ve stejném složení v sobotu v plzeňském Divadle pod Lampou 6. 9. 2014.

Staré Pušky – momentální seskupení je postaveno z pilířů severomoravských kapel Degradace, Proti směru a jesenických Naarden. Ústní zmínka o kapele pochází někde okolo roku 2005, ale materiál vznikal až na přelomu roku 2009/10 kdy se v se ostravském studiu začala natáčet první deska, točit klipy, členové kapely začali fotit svá první sexy dráždivá fota a kout strategické plány pro vtrhnutí do ozubených kol showbusinessu. Cíl účinkujících byl od počátku jasný – pokusit se zachovat punkrockového ducha skladeb a zároveň se pokusit vložit mezi staré známé, zaběhlé a už tolikrát omývané témata či fráze kapku něčeho jiného pro tuto scénu. Pro mě rozhodně jedna z největších tuzemských srdcovek a já už se nemůžu dočkat písní jako jsou Haló, Zapalme náš byt, Nikdo nepřišel, nebo například píseň Není to nějak málo z nového albaStálo to za to.

Neexistuje snad žádný plzeňský posluchač punku, oi, či undergroundu, který by neznal kapelu The Jokers. Kapela se sama řadí do raw-punku, tedy stylu se sirovým zvukem. Důraz je kladen na melodičnost a textovou stránku písně. The Jokers do dnešní doby složili několik desítek písní a v sobotu se na ně můžete těšit v nové sestavě.

Kluci z kapely S.V.Z. hrají směs street-punku a Oi! muziky. Dorazí z Klatov a rozhodně nenechá nejednoho posluchače v klidu.

Máme se na co těšit, takže určitě doražte!

Bavilo by Tě psát články?
Ozvi se!

OOOM DÍKY!

Previous
Next
Previous
Next

moc si toho vážíme!

Běž na naši facebookovou stránku PlzeňskéKapely.cz a pozvi všechny co znáš dle návodu! Díky tomu můžeme oslovit mnohem více lidí!

Najdi stránku: PlzeňskéKapely.cz

%d blogerům se to líbí: