REPORT: Poslední prázdninová kalba ve Strašicích!

Předposlední den v srpnu 30. 8. 2014 se uskutečnil ve strašickém PDA koncert za účelem rozloučení se s prázdninami. Vyčíhnul jsem si tři návštěvníky, aby mi poskytli svoje názory na vystoupení. Prvním byl neoficiální maskot Deviantů Víťa, pak moje neuvěřitelně znuděná někdejší spolužačka Lucka a nakonec jakási malá, blonďatá a uskákaná Niky. Jejich jednoslovné recenze najdete pod odstavci o příslušných kapelách.

 

Za kilové vstupné jsme si mohli poslechnout Vapid, novou generaci pankáčů ze Strašic, Dobříva a okolí. Hráli i zpívali pěkně, ale protože nastoupili jako první, bylo pod pódiem ještě docela mrtvo, ale alespoň pár desítek lidí velice zaujatě poslouchalo. Nutno podotknout, že bez rozkošné Lucinky za mikrofonem by asi byl zájem publika o kousek níž. Na druhou stranu můj papír s poznámkami mi hned po jejich vystoupení někdo počmáral nápisy „Mony je bůh“, takže sama to netáhla.

Víťa: Vynikající
Niky: Super
Lucka: Nuda

 

Hned po Vapidech nastoupili Sex Deviants. Poslouchám je už dobře dekádu, ale tahle poslední šou se mi líbila s přehledem nejvíc. Když Petr zpíval Vlky, bylo to procítěné jako nikdy. Mám dojem, že ho studium na vysoké školy vrací trochu zpátky do telecích let, ale pro jejich produkci to je jenom dobře. Bohužel na pódiu nebyla Olinka, která je na mateřské. Tentokrát dělala publikum.

Víťa: Hnnng?
Niky: Nejskvělejší!
Lucka: Uspokojující

 

Třetí na pořadu byli pražáci The Rocket Dogz se svým psychobilly-punkem, jak tomu sami říkají. Přestože se o nich všichni vyjadřovali negativně a povídali něco o přehrávání a vykroucenosti, dokázali roztančit většinu sálu a na parketu bylo víc lidí, než při Deviantech. Asi už se začalo projevovat množství vypitého piva. Jak jinak si vysvětlit, že si publikum vykřičí přídavek od skupiny, která se nikomu nelíbí?

Víťa: Ghrrr?
Niky: Špatný
Lucka: [odmítla vypovídat]

 

Jako poslední zahráli grungeoví Head Down z Klatov. Už na začátku si zaháčkovali publikum tím, že vytáhli nahoru jednu slečnu, která se uměla hezky kroutit a vydržela dělat křoví až do konce představení. Z Head Down byly nakonec hvězdy večera. Diváci křičeli, skákali, pogovali, padali a zvedali se, až si ke konci vyřvali rovnou dva přídavky.

Víťa: ŽÍZEŇ! AJAJAJAJAJ!
Niky: Nejlepší!
Lucka: Skvělý

Myslím, že Head Down to prostě vyhráli. Probudili Víťu z kómatu, Niky skákala až do stropu a Lucka jim skoro věnovala pozornost.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram