AKTUALITA: Positive Mind a další kapely bojkotují pražský klub Kain za podporu neonacistických kapel

Plzeňská kapela Positive Mind učinila spolu s kapelami Emmett Brown a Donnie Darko úctyhodný krok vůči pořadatelům z pražského klubu Kain a to zrušením svého naplánovaného koncertu 1. 11. 2014 . Klub zamýšlí podporovat neonacistickou kapelu Ortel tím, že ji vůbec nechá koncertovat pod svojí střechou.

Tvrdíte, že kapela není neonacistická? Ano, je celkem profláklým mýtusem, že to o sobě sama kapela Ortel tvrdí. Nicméně členové kapely Positive Mind to na svém facebookovém profilu krásně a trefně shrnují:

Zvyšování popularity tohoto uskupení má pak na svědomí pochody (nejen) latentních nacionalistů Plzní (členové Ortel jdou v první řadě). Vlastenectví v této formě a projevu nepodporujeme. Myslete si o tom, co chcete, nicméně produkce klubu je pořádá zcela vědomě.

Kapela ortel se nám také pomalu, ale jistě vkrádá do rádií a do celkově většího podvědomí posluchačů. Toto není správné a pokud nesouhlasíte, zkuste si dát tu práci a najít si alespoň například na Wikipedii něco o české historii.

Takže bděte, čtěte a mějte vlastní rozum. Nevymlouvejte se například na romský problém, mějte vlastní názor ohledně problémů a strastí všedního života.

Určitě vyjádřete svůj nesouhlas proti moru násilí, špinavých rasistických šifer v rádoby vlasteneckých textech kapely Ortel a jim podobným. Nepodporujte kluby, ve kterých tyto kapely vystupují. Ať už osobně bojkotováním konkrétních akcí v klubech, ústně, statusem na sociálních sítích a nebo šířením tohoto článku. 

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram