REPORT: Positive Mind pokřtili nové album

Dne 19.9.2014 proběhla dlouho avizovaná akce k výjimečné příležitosti vydání nového CD a LP kapely Positive Mind za podpory kapel The Snail a Delusion.

Tato akce byla specifická i tím, že na místě bylo možné přímo u Šimiho zakoupit CD či LP limitované edice. Nutno říct, že provedení obojího vypadá jedinečně.

Akci odstartovala kolem deváté hodiny kapela Snail. Tuto sestavu znám už pár let a nezklamali. Show na pódiu výborná, Kochy dokonale zbořil mýtus o tom, že basáci bývají statičtí. K vidění byly i tradiční kreace a jedinečné grimasy zpěváka Šáši. Opravdu skvělej, energií nabitej koncert. Zazněly pecky jako oblíbená Joker waltz nebo Bombay a zakončila to má srdcervoucí The Night, na kterou kapela natočila i svůj poslední klip. Z počátku jsem měla obavu o návštěvnost, bylo jasné i to, že pár fanoušků či fanynek přišlo vyloženě podpořitSnail. Postupem času se všechny obavy rozplynuly.

Jako druzí vystoupili Delusion. Pro mě trochu odlišný styl, ale například mého společníka to vytáhlo od baru a prý to byla konečně pořádná punkovice dle jeho gusta. Já se ale čím dál tím víc těšila na Positive Mind.

Kolem jedenácté to konečně přišlo. Působivé a vtipné intro, tmu prořízly kytary a svět přestal existovat. Oproti dřívější tvorbě jsou songy přímější, syrovější a bez příkraz. Prostě neuvěřitelnej nátěr. Prostor pod pódiem se zaplnil. O něco později davem proletěl proud šampaňského včetně desky, kterou pokřtil Kay Buriánek ze Sunshine.

A skvěle brutální párty pokračovala dál. Musím přiznat, že to pro mě bylo prvně kdy jsem měla tu čest vidět tuhle sestavu s perfektním zpěvákem Albertem. Mužem menšího vzrůstu, ale hustokrutopřísnýho hlasu. Je smůla, že jeho působení v kapele Eine Kleine Bang Bang mě minulo. Pevně ale doufám, že s Positive Mind si ho ještě dosyta užiju. Smutnou zprávou je, že to byl poslední koncert kytaristy Martina Banjo Benďáka. Nicméně na jeho post nastupuje Pavel Fryč, kterého jsme mohli vidět a slyšet například s kapelou Minute of Fame. Takže si myslím, že kvalita a atmosféra koncertů zůstane na té nejlepší úrovni.

Nové album Positive Mind si určitě poslechněte. Mou srdcovkou je song Worldsize a dle mě naprosto geniální Easy to kill. Nicméně doporučuji hlavně koncerty, protože tahle kapela se musí nejen slyšet, ale i vidět.

// linky na fotoreporty budou doplněny až se objeví

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram