REPORT: Poitín u Zacha

Ve čtvrtek 22. 1. 2015 si milovníci irských rytmů přišli opět na své na koncertě plzeňských Poitín v oblíbeném irském lokále Zach's Pub v Plzni. 

Kolem 19. hodiny večerní se lokál začal plnit povědomými tvářemi z řad fanoušků této česko-britské party a návštěvníky, jež si přišli vychutnat melodické tóny anglických skladeb a popovídat si s přáteli. Míst k sezení už se však mnoho nenašlo.

Od 20. hodiny se začaly ozývat nástroje při zvučení a lehce po půl deváté se všechny svorně a naplno rozjely. Lokál se zaplnil k prasknutí a dostat se k baru pro rundu panáků, či sklenici výborného piva bylo veliké umění. Během večera si každý přišel na své. Zazněly sklatby rychlejšího (Calton Weaver) i pomalejšího rázu (The Liberty).

Věřím, že kdyby se objevilo i jen malé místo někde u kapely, našli by se mezi náštěníky tací, kteří by ke zpívání s kapelou přidali i pohybové kreace. Koncert se odehrával v hlavní části lokálu, na rozdíl od pravidelných „sessions“ ve spodní části klubu. Kapela se naskládala do jednoho z jejích rohů, kde se obvykle vystupující kapely usazují. V přestávkách mezi skladbami se zde tvořily fronty k baru, hlavně však ze členů kapely, kteří šli doplnit tekutiny před dalším hraním. Pivo teklo proudem a o známé tváře nebyla nouze. Ohlas měli Poitíni velice hlasitý, obzvláště pak u skladeb všeobecně známých, jako je Rose Tattoo od Dropkick Murphys aj.

Návštěvníkům, jež klub navštívili prvně se mohlo zdát, že se sešla rozhodně celá parta skalních fanoušků kapely.

 

Foto: Jirka Helebrant (celé album naleznete zde).

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram