REPORT: POGO TOUR 2014 - SPS & E!E

Dne 27. září 2014 se v plzeňském klubu Bílý Medvěd odehrál koncert ze společného a již několikátého turné legendárních punkových kapel E!E a S.P.S.

Jako první s velkým ohlasem vpadla na pódium skupina E!E a opravdu nebyla nouze o pogující obecenstvo. Znovu nám dokázali, že nemají problém udělat skvělou show doplněnou humorem. Během vystoupení přibývalo tancujících, a ačkoliv jsem stála úplně vzadu na lavičce, nemohla jsem si tedy nevšimnout malinkaté osůbky (chlapečka) s tričkem se sloganem „Jako indián, nerad hulím sám.“, troufla bych si říct, že to byl nejmladší účastník. Na chvilku jsem se stihla prodrat blíž do kotle, ale nevydržela jsem tam dlouho, protože lidi byli jak zfanatizovaní a pařili skoro o život. „Eéčka“ si získali lidi jak novějšími písněmi, tak i staršími peckami (Pogo, Humusák, Míša a další).

Když E!E dohráli, drali jsme se dopředu, protože přicházelo to, na co jsme se opravdu moc těšili, a to pražská skupina S.P.S. Po vystoupení na slánském festivalu Rock na valníku jsem měla trošku dojem, že kluci zpomalili, ale po pár tónech mě přesvědčili o opaku. Za mnou rostl kotel čím dál víc, bylo nám vedro jako v pekle a stát na místě byla sebevražda. I já jsem se jednou „rozmázla“ na pódiu. Skupina pochválila obecenstvo, jelikož atmosféra byla vážně úžasná. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že tomu tak je pokaždé. Na oblíbenosti si přidali ve chvíli, když přidávali dvě písně. Jedna z nich zazněla již podruhé, a to nesmrtelnáMáma a o písni Ruská snad nemusí být ani řeč. Naprostá klasika, která nikdy nezklame a ač jsem byla úplně u odposlechů, slyšela jsem, jak ji lidi za mnou zpívají.

Závěrem bych chtěla říct, že doufám, že se v takto hojném počtu sejdeme i příští rok a tuto úžasnou akci si zopakujeme.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram