AKTUALITA: Pochod za zachování plzeňského Metalfestu

Zdravím příznivce metalu a plzeňského Metalfestu obzvláště. Jak již všichni víte, na sociální síti Facebook byla založena skupina Petice za zachování Metalfestu v Lochotíně! . K dnešnímu dni má skupina 1584 členů. Petici podepsalo, či podpořilo i několik známých kapel, které na Metalfestu již samy hrály. O situaci jsme Vás také před měsícem informovali v tomto článku AKTUALITA: Situace ohledně plzeňského Metalfestu.

Dostupná je i e-petice - a tu již podepsalo přes 1.200 lidí. Na tuto sobotu (21.2.2015)  se chystá Pochod za zachování Metalfestu  v Lochotínském amfiteátru a minulý týden se se uskutečnila schůzka na radnici . Schůzky se zůčastnil i Petr Mašíček (mimo chodem organizátor sobotního pochodu) a nám se podařilo získat jeho vyjádření k současné situaci.

Dne 11.2.2015 se uskutečnila schůzka s náměstkem primátora Martinem Baxou. Cílem bylo zjistit, v jakém stádiu se nachází jednání radnice ohledně blokové výjimky. Tato výjimka je velmi důležitá, jelikož bez ní nemohou na amfiteátru probíhat žádné velké akce, které zakládají veřejnou podporu. Pan Baxa si vzal na pomoc dva úředníky, kteří nám měli více objasnit vzniklou situaci. Věc se má asi tak, že úřad se snažil jednat s ROP jihozápad, bohužel bez výsledku. Po ROPu chtěli, aby jim řekl, jestli kultura zakládá veřejnou podporu,bohužel se ale vyjádřil v tom smyslu, že není kompetentní k takovýmto sdělením a nyní s nimi nekomunikuje již vůbec. Proto jim nezbývá nic jiného, než se obrátit přímo na Evropskou Komisi, aby ta se vyslovila, jestli kultura zakládá, či nezakládá veřejnou podporu. Dle jejich slov, kdyby se žádost o dotaci předkládala v dnešní době, tak by nebyl žádný takový problém, jelikož v červenci 2014 vešlo v platnost nové nařízení EU ohledně veřejné podpory. Schůzka se vedla v poklidné atmosféře, samozřejmě nám nic slíbeno nebylo, což jsme ani nečekali, ale že bychom se něco dozvěděli se říci také nedá.

Byly nám vysvětleny fakta a sděleno, že veškeré kroky, které v této věci podnikli, mohou doložit. To je hezké, ale je tu plno otázek. Proč se snaží až teď, když se věc začala medializovat? Je v tom snad něčí zájem, aby zůstal amfiteátr pro větší akce na 5 let uzavřen? Už při podpisu smlouvy moc dobře věděli, jaké kroky musí podniknout, jestli chtějí amfiteátr využívat tak, jak doposud. Stále tvrdí, že je to i zájem města, tak aby ten zájem se stal i skutečností, tak přijďte všichni městu ukázat, že se nebojíme veřejně vystoupit a říci svůj názor, že chceme v roce EHMK 2015 velké akce typu Metalfest, letní kino či koncerty velkých kapel. Ti, kteří pochybili, by měli pykat za svoji laxnost.

Je to ostuda města, že si nechají na dobu 5 let zavřít tak krásné místo jako je amfiteátr na Lochotíně, největší svého druhu v České republice. Proto neváhejte a přijďte dne 21.1.2015 ve 13.00 hod. před Lochotínský amfiteátr. Podpořte nás při pochodu na zachování velkých akcí na amfiteátru, zakončení je  v 15.00 hod. před radnicí na náměstí Republiky.

Takže kdo chce podpořit Metalfest společně s lochotínským amfiteátrem, tak přijďte, nebo se alespoň připojte k e-petici.

Za všechny z administračního týmu skupiny Petice za zachování Metalfestu v Lochotíně! Vám předem děkujeme za podporu a budeme všichni držet palce, ať to s tím lochotínským amfiteátrem dobře dopadne.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram