REPORT: Plzeňský JAM v rytmu The Smokers, The Jokers, Per Gynta

Ták, po dlouhé době jsme se zase sešli v plzeňském klubu JAM, tentokrát to bylo v sobotu 25. 10. 2014, abychom se zaposlouchali do tónů kapel The Smokers, The Jokers a sólisty Per Gynta. Říkám „jsme se sešli“, protože to trochu vypadalo jako koncert pro uzavřenou společnost. Společnost přátel, kamarádů a známých z Plzně a okolí, kteří zaplnili prostory klubu.

Večer odstartovala kapela The Smokers ze Sokolova hrající hlavně pro „pěkný potetovaný holky a hubený skíny“, tak doufám, že byli s publikem spokojení, ačkoliv „parket“ se zaplnil až ke konci jejich hudební produkce. The Smokers, kteří v sobotní sestavě hrají až od letošního roku, jsou plzeňské punkové scéně poměrně dobře známí – už jen proto, že často vystupují po boku Jokersáků (ale o těch až za chvíli). Jejich hudební specializací jsou převzaté songy od legend a skoro legend světového punku a Oi!. Kluci ten večer podali standardní výkon, neurazí, ale bohužel ani nenadchne. Na jejich bandzone-profilu jsem se dočetla, že budou hrát zase česky. Jo, to by byl pro mě důvod se jít podívat na jejich koncert znova, tak si těch piv dejte, Smokers, víc a příště naviděnou v Plzni!:-)

Po krátké odmlce na podium vystoupil kluk s akustickou kytarou, do té doby pro mě neznámý hudebník s pseudonymem Per Gynt. Teď trochu kecám, protože tak úplně neznámý není, jen jindy na prknech, které prý znamenají svět, má kolem sebe další kámoše a dohromady si říkají Taras Bullba. I tak jeho vystoupení bylo velmi příjemným překvapením a vlastně i zpestřením večera. Zazněly písně z loňského alba Egypt i starší kousky z jeho samostatné produkce, na závěr, jako ta pomyslná třešnička na pivě, přišla na řadu i ústřední píseň Nostalgie ze stejnojmenného alba Taras Bullba. Klubem se rozprostřela příjemná energie, a tak byla utvořena atmosféra pro poslední kapelu sobotního večera – The Jokers.

Sobotní párty tedy uzavírali „Jokersáci“, říkala jsem si, co asi budu o nich psát pro Plzeňské kapely, když už vše možné bylo řečeno, napsáno, poslechnuto… Ve skrytu duše jsem se zaradovala, když se před poměrně čerstvým členem Mírou objevil mikrofon, ta radost mě během koncíku zase přešla (pardon:D), druhý zpěv v kapele opravdu chybí, ale společně s Markovým hlasem to zatím moc neladilo. Nic méně, je třeba zmínit, že The Jokers od svých začátků urazili opravdu kus cesty a ustálený hudební výkon je zárukou kvalitního večera. Vždyť songy jako Přátelé, Cesta, Noční dravci, Zrušte všechny tabu světa nebo Lámu pravidla v Plzni lidoví! Doufejme, že se k nim brzy přidá i nová píseň s názvem Chvíle, kterou jsme měli možnost slyšet jako první právě v sobotu. (Díky Chuckovi za doplňující info.:-*)

Tak ať to všem kapelám šlape a brzy zase na „pogovanou“! Jo a nezapomeňte: PODPORUJTE ŽIVOU HUDBU!

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram