AKTUALITA: PlzeňskéKapely.cz v roce 2014

Máme poslední den v roce, a proto si dovolím sepsat menší shrnutí naší práce z uplynulého roku 2014. Začali jsme v březnu 2014. První řádky zdrojového kódu jsem napsal hned na začátku měsíce a to 19. března 2014 jsme projekt spustili a to hned s několika články. Termíny akcí jsme pracně ručně vyhledávali a vypisovali na web. Nyní se o aktualizaci kalendáře stará BZ API (koncerty z Bandzone.cz) a náš vlastní prohledávací robot, který získává data napříč internetem.

Sehnali jsme několik reportérů a fotografů s láskou k hudbě. Začali jim domlouvat akreditace, abychom se jim za jejich práci mohli trochu odměnit. Někde nás majitelé klubů vítali, někde na nás pohlíželi přes prsty s tím, že spouštíme další z mnoha projektů, které se vždy stejně rychle potopily. Nepotopili a nepotopíme!

Náš web zaznamenal 44 985 návštěv od 27 214 uživatelů. Na Vašich monitorech se zobrazilo 113 945 stránek, což je dvě a půl stránky za návštěvu. Každý uživatel, co si přečte článek, mrkne většinou ještě do kalendáře. Nejvíce návštěvníků dorazilo během jednoho dne na podzim, a to 2 498 unikátních uživatelů za den. 50% uživatelů pochází samozřejmě z Plzně, 25% z Prahy, o zbylých 25% se dělí města jako například Rokycany, Klatovy, Domažlice, Sušice a Horažďovice.

Nejvíce nás navštěvují uživatelé ve věku 25-34 let, v patách je jim mladá generace 18-24 let. Náš web také navštěvuje o 20% více mužů než žen.

Zhruba 58% návštěvníků k nám chodí ze sociálních sítí, dalších 17% nás našlo skrze vyhledávač a stejně tak 17% návštěvníků chodí na náš web přímo, skrze adresní řádek. Pomocí zpětných odkazů ze spřátelených, hlavně kapelních stránek, kde členové zveřejňují odkazy na články k nám na web chodí 7% návštěvníků.

Nejotevíranější stránkou je samozřejmě strana hlavní, následuje ji stránka s kalendářem koncertů. Na třetím místě se překvapivě umístil obyčejný článek a to o kapele Positive Mind, která bojkotovala pražský klub Kain, kvůli podpoře neonacistické kapely Ortel a na webu to pár dnů opravdu vřelo.

K dnešnímu dni máme napsáno 206 článků, z toho 123 reportáží, 38 rozhovorů, 37 aktualit a 8 recenzí.

 

A kdo toho sepsal nejvíce?

 1. Josef Petřík (54x) – jsem to já, ale pevně doufám, že mé prvenství příští rok někdo překoná.
 2. Libor Moulis (28x) – textař a kytarista s citem k hudbě
 3. Martin Hanáček (14x) – náš dvorní fotograf, který vždy zaskočí za neobsazený post reportéra.
 4. Tomáš Duchek (11x) – reportér, který se poslední dobou ujal vydávání článků

Kdo toho nejvíce vyfotil?

 1. Martin Hanáček (14x)
 2. Kája Bartlová (13x)
 3. Kamča Mašková (12x)
 4. Karel "Kabrio" Kovářík (5x)

Kdo toho nejvíce opravil?

 1. Josef Petřík (59x)
 2. Karolina Bartlová (58x)
 3. TS (7x)
 4. Michal Vaník (5x)

 

Poděkování

- Poděkování patří osobám na nových postech pro chod webu. Tomáši Duchkovi a Janu Sefzigovi za vydávání článků, Kamče Maškové za správu akreditací a osobě vystupující pod iniciálemTS, která se věnuje korekcím.

- Rád bych poděkoval Majkláči Novákovi a Honzovi Trtíkovi z Bandzone.cz za zpřístupnění BZ API, které využíváme pro kapelu týdne, mini-profily kapel a hlavně pro import koncertů do kalendáře.

- Dále Pavlu Urbánkovi z MůjHost.net za poskytnutí hostingu pro fotoreporty.

- Poděkování patří také plzeňským hudebninám Houdek, kteří u nás na webu mají reklamu a my máme prostředky pro další rozvoj.

- Milanu Hejdukovi z H8 Company za sponzoring formou triček.

Pokud byste chtěli náš záměr podpořit a posunout náš projekt dál i Vy, určitě se nám ozvěte na info@plzenskekapely.cz.

 

A teď hlavně díky k Vám, čtenářům. Vaše aktivita, to že čtete články (které jsou občas tedy dle kritiky špatné, bez formy a stylistiky, ale za to s láskou k hudbě), využíváte náš kalendář a hlavně se vyjadřujete k naší odvedené práci. Jste hnacím motorem a smyslem našeho projektu.

 

Šťastný nový rok 2015!

Josef Petřík
majitel projektu

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram