REPORT: Plzeňskékapely.cz oslavily třetí narozeniny ve velkém stylu!

Rok se s rokem sešel a dne 11.3.2017 bylo načase oslavit již 3. narozeniny projektu PlzeňskéKapely.cz. Vzhledem k tomu, že je Josef, organizátor, můj velmi dobrý kamarád, do Divadla pod Lampou jsme se vydali šouravým krokem již v časný březnový podvečer, abychom stihli vše připravit. Nikdy jsem v Lampě nebyla takhle brzy, byl tam zvláštní vzduch a světlo, které z divoce prohýřených nocí neznám, musím taky podotknout, že má svůj ojedinělý půvab.

Pomalu se začaly sjíždět kapely a my se vrhli do chaotických příprav. Asi za hodinu bylo vše hotovo. Troufám si říct, že jsem Pepu nikdy neviděla více nervózního. Přišlo mi to velice roztomilé, protože vím, jak mu na tomto večeru záleželo. O dvě piva a pět vykouřených cigaret později se sál klubu začal pomalu, ale jistě zaplňovat známými i neznámými tvářemi a starými přáteli. Jako první vystoupala na podium parta ze Strašic v červenočerných košilích s názvem Chuan Pedro Rodrige. Tato kapela hraje především rock’n’rollové covery z 50. a 60. let, takže jsme se mohli těšit z poslechu pecek Johnnyho Cashe a dalších. Kapela hrála energicky a roztančila diváky až v zadních řadách. Za sebe soudím, že tato kapela naladila publikum na správnou notu.

Po krátké pauze a o pivo více se na stage dostala ska-punková kapela z Chlumčan – Hudební společnost Rambanbám. V tento okamžik se v Divadle pod Lampou rozjela nepopsatelná párty. Hrálo se, tančilo, zpívalo a pilo. Co u téhle partičky obdivuji je, že hlavní zpěv má pod palcem bubeník, což jsem snad u žádné jiné kapely, myslím, neviděla. A za to teda klobouk dolů. Lampou se nesly melodické a skočné hity, které nenechaly jedno tělo klidné – troufám si říct, že nás všechny dostaly do „ska-euforie.“ Na to parádně navázali frajeři z V3sky. Lampa byla natlačená k prasknutí a mně se podařilo natlačit až k pódiu. Tito pánové objíždějí kulturní scény po celé republice více než patnáct let. Originální texty a houpavé rytmy ska musely chytnout snad každého, kdo pod pódiem stál. Samozřejmě, že jsme se dočkali pecek, jako jsou Hracholusky, Že prej a nebo Zkažený játra. Pivo teklo proudem do žíznivých chřtánů a ve vzduchu se tetelila ta pravá nálada, která je pro tento klub tak typická.

Říká se “nejlepší na konec”, takže si toto k úspěchu předurčené místo zachovala rokycanská Provokace bez Legrace a myslím, že tentokrát i právem. Na jejich koncertu už jsem byla několikrát a dalo by se říct, že nikdy nebyli špatní, ale dnes večer byli vážně dobří. Konečně si to i Josef, tentokrát jako člen kapely, začal užívat a byla to paráda.  Kdyby nám nezahráli Ségru, Prohibici a Beznadějnou, my diváci bychom je asi nenechali odejít. Večer skončil s nádechem nostalgie, když celé Divadlo pod lampou zazpívalo pro radost Pepovi i sobě skladbu od jeho oblíbené kapely Staré pušky – Nikdo nepřišel. Naštěstí to nebyla pravda a byl to fantastický večer. Už dlouho jsem si žádný koncert tak neužila, takže si myslím, že právě nemluvím jen za sebe, ale I za ostatní - Pepo... tohle se ti vážně povedlo!

Velice rád bych poděkoval plzeňské IT firmě RTsoft s.r.o. za skvělou organizační podporu. Všem zúčastněným kapelám, Františkovi Klimtovi a klukům na vstupu z Divadlo Pod lampou za další umožnění konání oslav. Velký díky panu zvukaři, sound byl fakt super. Stejně tak hudebnímu webu i-klik.cz a Plzeňská Noc za propagaci na jejich informačních kanálech. Děkuji svým kamarádkám, které mi pomohly se samotnou organizací a propagací v papírové formě, a to zejména Týnce Fikrlů a Verče Hanákové...  Dále Ivovi Oskaru Osvaldovi za úžasné fotky a Toníkovi Apfelmanovi z kapely Rambanbám za zapůjčení GoPro kamery... a samozřejmě Vám všem, co jste se zúčastnili a udělali tuto akci nezapomenutelnou! Díky!

//Pepé (organizátor)

Aftermovie:

Fotogalerie:

 

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram