AKTUALITA: Plzeňská pravicová kapela končí s xenofobií

Kontroverzní plzeňská kapela, u níž sami záměrně neuvádíme název, abychom jí nedělali skrytou reklamu, známá pro svůj zápal k vlastenectví a všemu českému, došla k šokujícím závěrům. Prý se omluvila za své xenofobní a rasistické texty. Tomáš O., masivní stavební kámen této kapely se dále jistě zastyděl za svou minulost a členství v kapele Conflict88 a označil tuto skutečnost jako dětinskou.

Zdá se, že tato třináctiletá kapela dospěla do svého pubertálního stadia a nastal její přerod v moudřejší a dospělejší. "Uvědomil jsem si, že zlo a negace působí jen další zlo a negaci", pronesl prý frontman kapely a dodává: "Už žádná nenávist. Nedávno jsem projížděl šumavskými lesy. Nad horizontem se na obloze houpal pták, a najednou jako by mne osvítil. Jako by z jeho chřtánu čišel hlas, který křičel "Tomáši! Bdi!!!" a mne v tu chvili došlo, že jediné hranice si stanovíme my sami. Došlo mi, že jediný rozdíl mezi Českem, Ukrajinou, či Tureckem je jen čára na mapě. Jsme vyspělá, krásná země a musíme se podělit o naše bohatství, jak o kulturní, tak o naše mléko a strdí."

Psal jsem tak dětinské a trapné věci. - frontman

Další silný okamžik byl našlapaný sál v Českých Budějovicích. Návštěvnost byla opravdu vysoká "Když jsem stál na pódiu před tolika lidmi, díval jsem se jim do tváře. A v mžiku se opět ozval onen hlas. "Všichni jsme si rovni!" zakřičel a jako by mi ho neviditelný prst vyškrábal do stěn mozkovny. Teď už vím, že jsme všichni lidé. Nezáleží na tom, jestli jsi abstinent nebo feťák, jestli si Čech nebo Úkáčko, jestli jsi černej jako bota a nebo normální. Všichni jsme lidé a zasloužíme si stejné podmínky," pravil prý frontman plzeňského uskupení, očividně hrdý na nově získanou moudrost.

Z onoho koncertu se zpěvák do teď nevzpamatoval, jak sám napsal na Oficiálních facebookových stránkách této kapely. (dokonce je i snad sám smazal).

Poslední zásadní informací, kterou Tomáš podal našemu anonymnímu přispěvateli a nad kterou zůstává rozum stát, ač s T.O. souhlasíme, trošku v nás vyvolává dojem krkavčího otce, který se otočil zády ke svým písním. "Potom všem, jsem si řekl, že je čas zamyslet se. Naše kapela se propadla například v hudebních cenách Břitva. Moc nás mrzelo, že jsme si nemohli udělat výlet pro cenu až do Brna. Ale mnohem víc nás mrzelo, že námi lidé opovrhují. Jakožto textař kapely přikládám hlavní význam mým textům. Budu se snažit zlepšit jejich kvalitu a rozhodně změním jejich obsah. Došel jsem duchovního klidu, nesouhlasím s takřka ničím, co jsem psal. V některých případech se stydím. Jedno ráno, jsem si je všechny přečetl, píšu si je do notýsku už od dob Conflictu. Je to neuvěřitelné. Psal jsem tak dětinské a trapné věci. Ještě ten den jsem je spálil. Chci začít znovu. Mým snem vždy bylo být slavný zpěvák a to s takovou nepůjde. Doufám, že po brzké změně image naší kapely se staneme komerčně úspěšnější. Moc bych si přál vidět náš band v čele hitparád."

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram