REPORT: Plešky v Kalikováku aneb večer ve společnosti Delikvence 11, The Riot a The Trolls

V pátek 23. 10. 2015 jsem se rozhodl vyrazit do vyhlášeného plzeňského klubu Indians Czech Club Kalikovský Mlýn. Současně probíhající Plzeňská noc bohužel zvěstovala, že návštěvnost nebude nijak závratná, ale i přes to, se na místě sešla skupina lidí, kteří si koncert řádně užili. Plánovaný začátek v osm se krapet oddálil, ale z přítomných to asi nikomu moc nevadilo. Vzniklý časový prostor jsem alespoň využil na pokec u piva s lidmi, které jsem nějakou dobu neviděl. Chvíli po půl 10 se rozezněly první tóny kytary a byl čas přesunout se k pódiu.

Jako první kapela se na prknech pódia představila strakonická hardcore-punková smečka Delikvence 11. Kluci se do hraní pustili naplno, i přes to, že pod pódiem bylo pouze omezené publikum. Zpěvák Bouša opustil během hraní pódium a vmísil se mezi publikum. Skvělé vystoupení, při kterém zazněly songy jako Smečka, Lék nebo Boží mlýny, který dává jasně najevo názor o církvi a plno dalších. Pro mě to bylo jejich druhé živé vystoupení a kluci opět nezklamali.

Druhou kapelou, která se večer představila, byli vyškovští The Riot. Poctivý apolitický skinhead rock jak se patří, rozjel večírek do vyšších otáček. Starší songy, ale i ty nové z posledního EP Moderní fotbal zněly celým klubem za podpory publika. Skinhead girl pro Míšu, Česká krev pro ty, kteří se nestydí, za to kdo jsou a plno dalších, prostě klasika, která mě baví! Během hraní vznikla i nějaká strkanice u baru, ale to už k tomu asi patří 🙂

Poslední kapelou večera byli polští The Trolls z Wrocławi. Do tohoto koncertu byla pro mě tato kapela neznámá, ale stále dokola se přesvědčuji, že u severního souseda můžeme najít plno kvalitních Oi! kapel. Odehráli svůj set v rytmu Oi!punku, některé songy jsem si vybavil z předchozího poslechu na youtube, bohužel neznalost textů mi nedovolila si z plna hrdla zabékat s kapelou 🙂 Každopádně doufám, že jsem tutu kapelu neslyšel naposled a těším se na další vystoupení.

Původní line-up sliboval ještě jednu kapelu - The Voice of street byla mladá Oi! banda z Českých Budějovic. Basák se ale prý rozhodl, že hraní bez uříznutých prstů by mohla být větší zábava, což se úplně nepotvrdilo a tak kapela musela svoji účast na této akci odříct.

Na závěr chci poděkovat Pežotovi, Míše a všem, kteří mají stále chuť pořádat akce. Je to sakra nevděčná práce, ale díky nim scéna pořád žije i v undergroundu. Oi!

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram