REPORT: Pekelný ostrov 2014

Letošní Pekelný ostrov 2014 konající se 11. - 12. 7. 2014 v Holýšově si vysloužil přezdívku bahenní ostrov. Přestože ještě začátkem týdne byla předpověď počasí více než pozitivní a jevil se tak i začátek festivalu, v pátek podvečer se jasná obloha zatáhla a vypuklo pravé peklo. Spustil se obrovský liják, který neustával a během chvíle byl celý areál podmáčený včetně parkovišť. Pro nově přijíždějící či odjíždějící návštěvníky musel přijet na pomoc traktor. Ten měl důležitou roli až do konce festivalu, pomáhal, kde bylo potřeba a ani kapely by se bez jeho pomoci nedostaly na místo.

Sobotní den festivalu přišel již se sluníčkem. Jen po páteční průtrži zbylo všude velké množství bahna. Lidé nazuli holinky, kdo neměl, vydal se na nákup a pár nadšenců si užívalo bahenní koupel na boso nebo v sandálech. Kdo nechtěl, nenechal si náladu ničím zkazit. Našli se ale i jedinci, kteří nadávali na celkovou organizaci festivalu, na fronty u vstupu, na pivo, a na bláto, že měla být navezena sláma. Pivo nepiji, takže fronty jsem nezaregistrovala. Naopak jsem byla překvapena, že v baru uprostřed areálu, nebyla nikdy fronta a člověk byl rychle obsloužen za velice příznivé ceny. Malé mínus bych dala jen za nedostatečné zásoby, ke konci festivalu již neměli víno a několik dalších nápojů.

Stánky s občerstvením byly v dostatečné míře a nabídka byla široká od klobás, párků, halušek, číny až po steaky. Na své si přišli i milovníci sladkého. Jako na jiných festivalech, byl i zde v areálu bankomat, který ocenila spousta lidí.

Návštěvníci si měli možnost koupit nápojové pasy a platit festivalovou měnou tzv. papírákem. Jeden papírák se dal koupit dle množství od 26-30 Kč  a hodnotu měl 32 Kč, což byla i cena piva na festivalu. V dostatečné míře byly i "toitoiky", jen v mytí rukou byl trochu problém, od odpoledne netekla u umývárny voda.

Účinkující kapely byly skvělé, všechny přispěly svým fanouškům k příjemnému zážitku.

Pořadatelé určitě zaslouží palec nahoru za dvě stage a skvělé zorganizování programu. Když na první stagi hrála kapela, na druhé se zatím uklízelo po předcházející a připravovala se tam a zvučila následující kapela, která mohla tím pádem hned začít hrát po dohrání kapely na první stagi. Lidé se jen přesunuli a nevznikala žádná prázdná, hluchá místa nebo naopak situace jako na jiných festivalech, kde se musíte rozhodnout, co si poslechnete a co necháte ujít na jiném pódiu. Nejvíce lidí se v sobotu sešlo na Tři sestry, Harlej, Arakain aAlkehol, pozadu nezůstali ani ostatní a například kapela Mash si pro fanoušky kromě hudebního prožitku připravila i efekt šlehajícího ohně.

Poslední tečkou festivalu byla kapela Dymytry, a poté se lidé začali rozcházet ke stanům a autům.

V neděli ještě fungoval občerstvovací stan vedle areálu. Návštěvníci si měli možnost spravit žaludek výbornou česnečkou či držkovou polévkou, dále byla velká nabídka sladkého i hlavních jídel, opět za velmi přijatelné ceny.

Louka sloužící jako parkoviště trochu vyschla a odjezd aut byl víceméně již bez problémů.

Nedostatky se najdou všude, ale lidé si festival užívali a z mého pohledu Pekelný ostrov 2014 hodnotím kladně a moc se mi líbil.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram