22. 2. 2017

REPORT: Panzer Storm Fest vol. 5

Článek

Autor


Kapely


Klub


Zapoj se i Ty! Pozvi lidi!

Pojďme dostat obsah k co nejvíce lidem.

Momentálně máme 5664 / 10000 palců!

Chci pomoct!

V sobotu 18.2.2017 se v plzeňském podzemním klubu Parlament konal již pátý Panzer Storm Fest, a to pod taktovkou pořadatelů známého nýrského Eternal Hate Festu. Každý z ročníků se nesl v duchu black či thrash metalu, což se ani v tomto případě nezměnilo, stejně jako skvělá atmosféra vytvořena tentokrát třemi českými a jednou švédskou kapelou.

Jako první se představila, pro Plzeňáky již poměrně známá, česko-americká kapela Laid to Waste, nadupaný thrash metal. Kapela velmi energicky a „jak se patří“ odstartovala večer písněmi z jejího prvního alba  Counterattack plný agresivních kytarových riffů, tvrdé hudby a piva. Pivo zde nezmiňuji jen tak náhodou, v merchu kapely bylo totiž vedle triček a CD možno zakoupit i  Raven Laid to Waste, pivo z plzeňského řemeslného pivovaru.

Po zahřátí nadešel čas na žateckou kapelu Mornavas, která hrála v Plzni poprvé, a to s odkazem na českou black metalovou legendu Maniac Butcher, v jejichž jménu chce poměrně mladá kapela pokračovat. Už při první písni bylo poznat, že kluci skutečně umí, a to i přes počáteční technické problémy. Během deseti songů Mornavas se v Parlamentu rozpoutalo peklo, jehož žezlo směle převzala v pořadí třetí kapela.

Po předchozí smršti bylo potřeba se jít nadýchat čerstvého vzduchu, hospoda byla totiž plná k prasknutí a tak o něco delší švédská příprava nikomu nevadila. Když byli konečně všichni na svých místech, nadešel čas na nemilosrdné a nepříliš přátelsky vyhlížející skandinávské chlapíky z kapely Avslut, kteří vytvořili nezapomenutelnou atmosféru, čímž ukázali, že se toho rozhodně nebojí. Stejně jako v předešlé kapele, měli i v Avslutu všichni členi na obličejích pro black metal typický corpse paint, Švédi mrazivý dojem navíc utvrdili i výrazným oblečením. Za sebe osobně musím říct, že se těším, až tuhle smečku zas uvidím.

Jelikož se Švédům z pódia pro velkou přízeň fanoušků příliš nechtělo, začala karlovarská kapela Horrible  Creatures se značným zpožděním, což se bohužel podepsalo na délce jejich koncertu, někdy to holt zkrátka časově nevyjde. I přes to ale tahle česká smečka svým thrash metalem a profesionálním přístupem skvěle uzavřela pátý Panzer Storm Fest, který byl věnovaný památce jednoho z black metalových velikánů  Quorthonovi.

Za poskytnutí fotek děkuji Jiřímu Polákovi.

 

Bavilo by Tě psát články?
Ozvi se!

OOOM DÍKY!

Previous
Next
Previous
Next

moc si toho vážíme!

Běž na naši facebookovou stránku PlzeňskéKapely.cz a pozvi všechny co znáš dle návodu! Díky tomu můžeme oslovit mnohem více lidí!

Najdi stránku: PlzeňskéKapely.cz

%d blogerům se to líbí: