REPORT: Punk na Pankráci v Nýřanech

Dne 23. 8. 2014 se na Pankráci u Nýřan konala akce s názvem Kalba na pangejtu. Pořádala ji nýřanská kapela S.A.S., která zde vystoupila také. Dále pak vystoupily kapely RV-4 a VHS. Ale začnu od začátku…

První kapelou večera byli RV-4. „eRVéčka“ jsem neviděl asi 5 let a kapela prošla velkou obměnou, z původních členů tam nezbyl nikdo. Toto prvotní rozčarování se rozplynulo hned při prvních akordech linoucích se z pódia. Kapela rozjela svůj rychlý set se všemi novějšími peckami. Trochu mi chyběli i starší písně z prvních let kapely, ale dá se pochopit, že noví členové nemají původní tvorbu kapely v malíčku.

Následující kapela VHS bohužel bez harmoniky, ale i tak se lidi velice bavili. Obecenstvo posilněno alpou se pěkně rozhýbalo. Kapelka zahrála veškeré své pecky a zpěv ozývající se pod pódiem kapelu jistě potěšil.

Lepší předehřátí před obvyklým vrcholem večera, kterým byla kapela S.A.S., si nikdo nemohl přát. S.A.S.ka to rozbalili jak nejlépe umí, přeci jen na domácí scéně nehrají každý týden. Pod pódiem to opravdu vařilo a lidi dopadávali až mezi vystupující. Na S.A.S. jsem celkem často a už dlouho jsem je neviděl v takové formě. Koncertu bych nevytknul snad nic.

Už teď se těším na další akci, která proběhne nejspíš až 10. 4. 2015. Každý člověk se srdcem punkovým by si tuto událost neměl nechat ujít, jelikož je to vážně zážitek.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram