AKTUALITA: OBRfest 2015 - druhý ročník Jemnostpánova nebeského hudebního festivalu

Každý si jistě často vzpomene. V mnohých historkách, které vyprávíte přátelům, figuruje právě on. Charismatický týpek hýřící úsměvy a dobrou náladou. Tak si každý jistě Obrouše pamatuje. Už je to rok, co odešel na věčnej mejdan do rockového nebe. Rok od doby, kdy stovky z Vás podali pomocnou ruku, aby se mohl vrátit domů. Rok od večera, kdy se Obrovi „post mortem“ splil sen o uspořádání velkého festivalu v klatovské Družbě. Pojďme si společně vzpomenout na Jemnostpána, jenž mnohým z nás vyčaroval na tváři úsměv a zopakovat si loňskou, nezapomenutelnou atmosféru Obrfestu.

Vše zahájí svým vystoupením v kavárně klatovská parta jménem Strip Dolls už v 18:00. Bandu, kde ženský krasozpěv střídá řízný mužský diktát, není asi třeba na Klatovsku nějak zvlášť představovat. Tak snad jen dodejme, že posledním spáchaným počinem kapely je singl Escape. Stejně jako loni budou na sebe jednotlivé kapely časově navazovat, nebo se lehce překrývat.

Ihned se tedy po setu Strip Dolls v kavárně rozezní na velkém sále tóny libých písní plzeňské legendy Znouzectnost. Tihle kluci už mají něco za sebou a jsou tedy zárukou velmi kvalitního rozjezdu Obří párty.

Své ahoj přijdou Jemnostpánovi říct sušičtí Sirkyskon na pódium v kavárně. Parta mladíků smontovala v šumavských hvozdech líbivý, poprockový repertoár a mají parádně našlápnuto. Nechte se tedy v klidu unášet melodiemi opředené českými texty a užívejte rozněžnělé nálady doprovázející jejich set.

Aneb na velkém sále se bude chystat vystoupení trhačů hlav, vrhačů vtípků a rozhoupávačů zatuhlých kloubů… BT’n’J. Tihle vtipálci dotahují své gagy k dokonalosti. Vytříbeným humorem a hravostí nás baví už nějaký ten pátek. Ale protože opakováním ztrácí vtip na vtipnosti , tak se kluci rozhodli, že letos už opravdu zahrají.

No a je načase trošku přitvrdit a rozpálit kavárenskou půdu pod nohama do běla, páč trocha hardcoru ještě nikdy nikoho nezabila. Pražští Skywalker toho prorajzovali už hodně a nejedno podium znesvětili svou živou performancí, za což sklízí nejen v našem českém rybníčku, ale i v Evropě, případně v Kanadě, spousty pozitivních kritik. Takže připravte kedlubny na pořádnou verglovačku a cvičně se pohoupejte v kolenou. Tohle bude mela, tak nezapomínejte na pitný režim.

No tak uklidníme se holoto rozjívená a přelejeme pozornost do velkého sálu. Aby si každý přišel na své, opět jsme zašátrali v pop-rockových vodách a vytáhli z nich broumovské Imodium. Stálice české klubové scény už má za sebou stovky koncertů. Kapela předskakovala v minulosti takovým zvučným jménům jako Avril Lavigne, Simple Plan nebo Dog Eat Dog a Bush. Za deset let své existence vyprodukovala tři alba, několik klipů a dokonce i film, který mapuje devět a půl roku existence kapely.

Odložte zábrany, zapomeňte na pseudoslušnost, vypusťte své nejniternější démony a projděte branou šílenství. Touto pomyslnou branou, dělící svět na „normální“ a „zvrhlý“ budiž pro tuto chvíli vchod do kavárny. Hentai Corporation už se na Klatovsku párkrát předvedli v plné parádě a zanechali za sebou v mnohých dojem rozporuplnosti a v jiných pocit uspokojení, že na tom nejsou s tou svojí palicí zas až tak zle. Po hudební stránce ale patří k tomu nejlepšímu, co na naší hudební scéně vzniklo a klip s bobry má našlápnuto k tomu, stát se evergreenem. No řekněte sami. Není ten svět hned hezčí, když máte v hlavě vyfoukáno??:-)

A zpět na velký sál. A zpět k meritu večera. Zpět ke vzpomínkám, ke sladkobolným úsměvům. Trautenberk má za sebou rok plný nečekaných zvratů. Jako by si s námi osud hrál. Na začátku roku nám sebral milovaného člověka a naservíroval rok plný velkolepých koncertů. Něco za něco, dalo by se říct. Jenže v tomto případě byla cena za „nechtěnej kšeft“ s osudem extrémně vysoká. Ustáli jsme to, byť s Obrovským šrámem na srdci. Po tříměsíční koncertní pauze se vrátíme na pódia s novým repertoárem. Ale nebojte se. O Vaše oblíbené songy Vás neochudíme. Ba naopak. Pán udíren zazní poprvé naživo v kompletní sestavě, tedy i s Radkem Škarohlídem z Hentai Corporation a společně pošleme Obroušovi pozdrav a poděkování do rockového nebe.

A nastal čas na známé nestárnoucí fláky. Padesátá a šedesátá léta mají stále ještě svoje místo hudebních knihovničkách. Pro někoho „oldskůl“, pro jiného kult a závan mládí. Dokud budou existovat kapely, jakou jsou klatováci The Shower, bude Rock’n’Roll ve své krystalické formě žít a dýchat dál. The Shower nejsou autorskou kapelou. Přebírají známé kusy známých průkopníků elektrických kytar a předávají ji dnešním posluchačům s neuvěřitelnou energií. Tak pojďme hodit bůčkem v Elvisovském stylu. Místa pro nostalgii bude v kavárně víc než dost.

Když kapelu Kurtizány z 25. Avenue v roce 2006 opustil zpěvák Simon, postu za mikrofonem se ujalTomáš Vartecký, známý coby autor písní pro svou životní partnerku Annu. K a jako geniální kytarista, působící mimo K25A i v kapelách Lucie nebo Wanastovi Vjecy. V současné době brázdí nevěstky K25A česká pódia v čele se zpěvákem, a teď světe zhasni, Danielem Kurzem, frontmanem Atari Terror. No a když už se sejdou Kurz a Škarohlíd pod jednou střechou, tak se panečku dějí věci. Bůhví čeho se Anče dočká. Raději ji tou dobou na velký sál ani nepustíme.

Loni rozsekali kavárnu a letos si to přijedou zabetonovat. Kdo zažil jejich vystoupení na loňském Obrfestu, ten o tom ještě dlouho po tom mluvil. Plzeňáci Concrete jsou pořád našlapaný a jejich metalcore jede jako dobře namazanej stroj. Podle mě parádní tečka za parádním večerem. Džunglééé!!!!

Doufáme, že tenhle večer v nás všech zanechá stejnou nesmazatelnou vzpomínku jako loňský ročník, jen s hlavou o trochu vztyčenější a srdcem zjizveným, leč zahojeným. Ve velkém sále budou večerem provázet frontmeni z BT’n’J Martí a Daví. O Váš další komfort se postaráme my, jemnostpánova čeládka. Takže ahoj, ahoj, ahoj a 28. března na Obrfestu 2015!!!

Událost zde: link

 

zdroj: tisková zpráva

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram