AKTUALITA: Nepomucké pivní slavnosti 19.7.2014

Na náměstí v Nepomuku se nadcházející víkend uskuteční 22. ročník svátků piva. Na tuto událost přislíbilo svou účast převážně několik malých pivovarů a nebude chybět ani široká nabídka občerstvení s pestrým kulturním programem.

Akce Nepomucké pivní slavnosti, jež pořádá občanské sdružení Nepal, se bude konat v sobotu 19. července na náměstí A. Němejce v Nepomuku. Začne hodinu před polednem a potrvá až do půlnoci. Protože se jedná o městské slavnosti se vším všudy, vstup bude již sedmým rokem zdarma.

V Nepomuku se prémiově představí pivovar Lyer z Modravy, Bobr ze Zadní Třebáně, Krčín ze Sedlčan,Richard z Brna nebo třeba Zhůřák z blízké vesničky Zhůř. Tradičně nebudou chybět ani stálice jakoBelveder Železná Ruda, Radouš Šťáhlavy, Modrá Hvězda Dobřany nebo Purkmistr z Černic. K dostání bude i pivo z větších pivovarů jako je například Herold Březnice, Žatec nebo Polička. Samozřejmě tu najdete i produkci gigantů, a to Plzeňského Prazdroje nebo Staropramenu. Každý tak bude moci ochutnat širokou nabídku piv, od těch vařených v domácích podmínkách až po ta průmyslově vyráběná. Celkově zde budou k dostání produkty téměř padesáti pivovarů! Jako obvykle se uskuteční anketa o nejlepší pivo slavností.

O hladové útroby přítomných se postará množství stánků s pochutinami. Pořadatelé se snaží i v tomto ohledu o zajištění co nejpestřejšího sortimentu, takže v Nepomuku budou k ochutnání např. grilované ovčí sýry, balkánské speciality, hamburgery z hovězího ekologického chovu, uzení pstruzi, sladké i slané palačinky, bryndzové halušky, gyros, mexické plněné placky a samozřejmě opečené klobásy.

Hudební produkce bude rozmanitá, i když oproti předchozím ročníkům trochu více pop-rocková. Přesto můžete slyšet dechovku či country. Z vystupujících kapel je třeba zmínit především plzeňský revival slavné skupiny Queen, klatovský tanzmetalový Trautenberk a zejména The 4 Fabs, což je nejlepší italský revival skupiny The Beatles.

Akce je vhodná i pro rodiče s dětmi. Těm bude vyhrazen nealkoholický koutek se skákacím hradem, tvořivou dílnou, zmrzlinou a domácí cukrárnou.

Slavnosti a pivní soutěže v pauzách mezi hudebními vystoupeními, bude moderovat mistr improvizace Orest Šimpy.

Hudební program XXII. Nepomuckých pivních slavností

  • 12:00 Oplova dechovka
  • 14:30 Countrywhackers (country)
  • 16:00 The 4 Fabs – The Beatles tribute (IT)
  • 18:30 Skavare (ska)
  • 20:00 Pilsen Queen Tribute Band (pop-rock)
  • 21:45 Vyhlášení výsledků ankety o nejlepší pivo slavností
  • 22:00 Trautenberk (tanz metal)
  • 23:00 JZLF (ska-pop-punk)

Zúčastněné pivovary

BERNARD, BIERZAUBERER (AT), BISKUPICKÝ PIVOVAR GAJDOŠ, BOBR ZADNÍ TŘEBÁŇ, ČERNÁ HORA, DUDÁK STRAKONICE, GAMBRINUS, HEROLD BŘEZNICE, HOLBA, CHODOVAR, CHÝNĚ, KONRÁD VRATISLAVICE, KOUT NA ŠUMAVĚ, KRAKONOŠ, KRČÍN SEDLČANY, LOBKOWICZ, LYER MODRAVA, MATUŠKA BROMY, MAXMILIAN KROMĚŘÍŽ, MODRÁ HVĚZDA DOBŘANY, PERMON SOKOLOV, PIVOVAR PÁNŮ Z RŮŽE JINDŘICHŮV HRADEC, PLZEŇSKÝ PRAZDROJ, PODLESÍ, POD LIPOU KYŠICE, MĚŠŤANSKÝ PIVOVAR V POLIČCE, POUTNÍK PELHŘIMOV, PURKMISTR ČERNICE, RADNICE, RADOUŠ ŠŤÁHLAVY, REGENT TŘEBOŇ, RICHARD BRNO, ROHOZEC, STAROPRAMEN, SVIJANY, TAMBOR, U BIZONA ČIŽICE, U STOČESŮ ROKYCANY, VILÉM JINCE, ZELENOHORSKÉ PIVO, ZHŮŘÁK ZHŮŘ, ŽATEC

Více podrobností o letošních pivních slavnostech v Nepomuku se dozvíte na webových stránkách nebo naFB události zde.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram