REPORT: Lucie revival ve Volduchách 23.8.2014

V sobotu 23. 8. 2014 jsem s kamarády vyrazil na každoroční pouťovou zábavu do Volduch u Rokycan. Jezdím na tuto akci už od svého útlého věku. Plzeňská banda Lucie revival zahrála jak hitovky od legendární Lucie, tak repertoár od kapely Wanastovi Vjecy.

Myslím si, že účast na pouti (atrakce, apod.) byla tento rok o trochu slabší. Úvah mezi mými kamarády padlo několik, ale možná to bylo způsobeno tím, že se tentokrát odehrávala o víkend dříve než v minulých letech. Přišli jsme do sálu, pozdravili a pořádně pokonverzovali se starými kamarády, které nevidíme jak je rok dlouhý. Chvíli na to začala kapela hrát.

Jedná se o jednu z nejslavnějších a nejopěvovanějších revivalových kapel Lucie. Kluci účinkují od roku 2005 a mají příznivce jak v České republice, tak i na Slovensku. Jelikož kapela pochází od Plzně, má největší zastoupení právě v Plzeňském kraji. Jak členové kapely zmiňují, Lucie revival si rozhodně nechce hrát na originálního interpreta, nebo s ním být srovnávána. Důležité je, aby se posluchači bavili a odnesli si z koncertu dobrý pocit.

Produkce byla rozdělena na čtyři části s krátkými přestávkami, aby se účastníci mohli občerstvit a doplnit hladinku alkoholu. Sál byl na rozdíl od pouti natřískaný k prasknutí a repertoár byl opravdu pestrý a kvalitní jako vždy – Šrouby do hlavy, Daniela, Medvídek, Zkamenělý dítě, Amerika, Černí andělé, Slečna Anna je za vodou,Tak mi to teda nandej a mnoho dalších. Zazněla i vlastní píseň kapely s názvem Lítám. Kapela s publikem aktivně komunikovala, na pódium vybrala například náhodně jednu ze slečen, aby si s nimi zazpívala a podobně.

V sále byl zřízen i fotokoutek, který praskal ve švech. O focení momentek se postaral známý rokycanský fotograf Petr Šulc.

Nutno podotknout, že ani letošní zábava se neobešla bez nějaké té bitky. Přišel jsem po krvavých stopách z toalet ven, kde už PČR držela bojovníka se zakrvácenýma rukama v poutech nad hlavou, přičemž ho líbala nějaká slečna. Na první pohled vtipná událost, které předcházela možná nemilá záležitost.

Skvělá atmosféra a zábava se starými známými, legendárními songy k zakončení léta, to byl sobotní pouťový večer ve Volduchách.

Momentky z fotoplátna od Petra Šulce naleznete zde.
Fotoreport od Enymal.photography naleznete zde.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram