AKTUALITA: Lochotínský Amfiteátr bude zase moc být metalový

Je dobojováno. Plzeňský amfiteátr na Lochotíně bude i po rekonstrukci patřit velkým akcím jako Metalfest, Majáles, Filmové noci, či operní představení Divadla J. K. Tyla. Tečku za dlouhými spekulacemi udělalo páteční jednání zástupců města, Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti jihozápad a stálým zastoupením České republiky v Bruselu. Amfiteátr má zelenou!

Přeposílám odkaz který dnes napsal jeden ze zakladatelů Petice za zachování Metalfestu na Lochotíně! Jiří Hylmar alias Rogner Sigurdsson.

Krásný páteční večer přátelé,

o tomto dnu jsme snili několik měsíců. Doufali jsme, že se dobrá věc podaří. Celou tu dobu nás podpořilo plno lidí i ze strany umělců. Proběhl pochod a snahy mnohých byly opravdu veliké. Jsem však opatrný a doutnáky pyrotechniky připraveny na oslavu stále chladně vyčkávají než budou slavnostně odpáleny. Tíží mě myšlenka, že stavební firma práce nestačí dokončit. Ale v jakém je amfík stavu, určitě poreferují lidé, kteří tamtudy denně chodí a na vlastní oči vidí, jak práce pokračují. Pokud se vše stihne, nemělo by již nic festivalu bránit. Pak se potkáme na Metalfestu, tam kde má být, v amfiteátru. Přátelé, pokud se tak stane, bude tento ročník něčím výjimečný. Mnozí se mnou možná nebudou souhlasit, ale udělali jsme ohromný kus práce. Dovolím si vyslovit svůj názor v takovém znění, že nebýt našich snah, tak by se možná situace vůbec neřešila. Nechci předbíhat událostem, ale snad nebude přímo od věci, když poděkuji všem, kteří dobrou věc podpořili, pomohli a snažili se co jim síly stačily. Přátelé děkuji Vám! Jste úžasní, bylo mi ctí!

 

I pořadatelé Metalfestu se vyjádřily k té radostné zprávě:
My, jako pořadatelé Metalfestu, máme velikou radost z toho, že vše dopadlo dobře a zůstaneme s festivalem tam, kde vznikl. Měli jsme v záloze i další prostor v Plzni, ale ten již potřebovat nebudeme. V průběhu uplynulých týdnů jsme situaci nechtěli moc komentovat, neboť jsme věděli, že vedení Plzně dělá pro naši věc maximum a mediální publicita by jim tuto práci ztěžovala.

Sejdeme se tedy všichni opět na stejném místě činu, začátkem června, a užijeme si hvězdy letošního našláplého festivalu Metalfest Open Air Plzeň!Nezbývá nám než poděkovat panu primátorovi a dalším lidem ve vedení města Plzeň, že za tím šli a vyhráli. Poděkování patří i vám, fanouškům metalu, co jste organizovali petice, či pochody pro zachování Metalfestu v amfiteátru.

I já se připojím s poděkováním a díky všem, kteří se nebáli do toho jít a dali do toho i kus svého volného času. Díky Petře Mašíčku za zorganizování pochodu, díky Margaret Harrison, díky Rogner Sigurdsson za stránky na Facebooku, díky za webovky Standovy Matouškovi a všem 1947 lidem co jsou na Facebooku ve skupině Petice za zachování Metalfestu na Lochotíně a věřili že se to povede.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram