REPORT: Pan Cukřík a Libor Moulis v Panoptiku

Dne 4. října 2014 se v Kafe Panoptikum konal koncert dvou písničkářů z Plzeňska. Jednalo se o Libora Moulise z Rokycan a Lukáše alias Pana Cukříka z Plzně. 

Začátek akce byl stanoven od půl sedmé večer a první interpret začal vystupovat čtvrt hodiny na to. To je mimochodem právě asi jediná kritická připomínka za celý večer. Někteří lidé přišli později a nestihli prvního interpreta Libora. Čas jim přišel nadsazený, prý čekali, že se začne o něco déle.

Libor Moulis, rokycanský písničkář s melodickým hlasem a převážně pesimistickými texty. Jeho působnost si můžete pamatovat z mladé punkové kapely Nízká Úroveň, kde donedávna působil jako hlavní kytarista a zpěvák. Písničkář se vtipně představil, načež spustil svůj pečlivě vybraný set písní. Tématicky se pojednávalo nejprve o problematice žen, jejich zvyků a nálad, což přecházelo ke vztahům po přátelství a zradu. To vše pěkne precizně a návazně. Zazněl pro mne nejdokonalejší song interpreta - Protektorát, který pojednává o událostech po roce 1938. Je to smutně nostalgické, ale zároveň povzbuzující a podporující Čechy. Jako přídavek zazněla skvěle textově pojatá Punková pohádka. O pogujících pohádkových bytostech, kteří si na pařezu dávají víno z krabicáka. Co dodat, rozhodně nepropásněte Liborovo další koncert, my se budeme snažit Vás o něm informovat.

Zhruba v půl osmé začalo vystoupení Pana Cukříka. Zajímavý vlasatý člověk s vyrobenou alobalovou čapkou (proti křečkům, CIA a ufounům) s parádním a opravdu silným hlasem. Tento člověk mne i okolí zaujal svými vtipnými hláškami, citem pro dramatičnost a bravurní hrou na jeho strunný nástroj. První píseň s názvemPrasodlak, byla snad ta nejvtipnější od tohoto interpreta a zazněla v závěru i jako přídavek. Cukřík ji pojal velice improvizovaně tak, že ji nazval pro tento večer Milanodlak, přičemž byla nejspíše adresována posluchači, který seděl za mými zády. Cukříkova hra byla slast (nebo past?) pro oči. Procítěná hra, skákající obočí... jednoduše zábavné vystoupení. Došlo i na dokonalý a trefný song o volebních záležitostech. Vše bylo krásně rytmické na vlně jakéhosi mixu rock'n'rollu a bluesu. Skvělé, takové koncerty musejí být častěji, protože toto musím slyšet znovu.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram