REPORT: Léto v Prazdroji 31. 7. 2014

Byl to momentální nápad, když jsem se rozhodla jít 31. července 2014 na Léto v Prazdroji. V práci jsem skončila dřív a řekla si, že to chce zase malinko kultury.

Tyhle akce jsou známý několika věcma. Vstupem zdarma, což způsobilo ty masy lidí a neskutečný fronty na drahý pivo. Taky zde můžete potkat staré přátele, které jste roky neviděli.

Hlavní hvězdou večera byla kapela Turbo. Osvědčená klasika, byť trochu vzdálená tomu, co v posledních letech poslouchám.

Jako první zahrála kapela Mother´s Funkers. Musím říct, že mě opět jako vždy zaujala zpěvačka se svým hlasem. Úplně jsem si vzpomněla na zpěvačku Guano Apes. Akorát mi jejich tvorba moc nesedla. Skvělej zpěv a chaotická spleť zvuků a tónů. Je smůla, že jsem se nedostala blíž k pódiu a chyběl tak vizuální zážitek. Na druhou stranu se člověk mohl soustředit na hudbu. Podle mě svoje odvedlo i ne moc dobré nazvučení.

Po nějaké z "inteligentních" soutěží vystoupila druhá kapela LRU. Již první tóny mi napověděly, že tohle by se mi mohlo líbit. Opravdu mě zaujal zpěvákův hlas a kapela nijak nezaostávala. Za mě včerejší číslo jedna.

Po další soutěži nastoupili Turbo. Ze všech zúčastněných kapel nejdéle zvučili, ale výsledný zvuk stál za to. Nádvoří se naplnilo k prasknutí, každou chvíli něčí vlasy nebo loket v pivu, děs. Dostat se pro pivo do kelímku začínalo hraničit s frontou na banány za komančů a já se v nevoli po pár písních vydala k domovu.

Celkově mě tato akce nijak zvlášť nenadchla. Je pravda, že spadala přesně do šablony, kterou si člověk představí když někdo řekne Léto v Prazdroji. Na druhou stranu to bylo příjemný vyžití a rozumím tomu, že spousta lidí uvítá podobnou záležitost pro tu atmosféru venkovního koncertu uprostřed města. Vím o spoustě lidí, která to bere jako ideální příležitost sejít se s partou a užít si příjemný večer. Tak jestli jste na tom stejně, vyražte třeba zase příští čtvrtek na Báru Zemanovou a spol.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram