REPORT: Léto v Prazdroji 21. 8. 2014

Léto v Prazdroji je každoroční akce, která se koná celé léto vždy ve čtvrtek na nádvoří plzeňského pivovaru.

Tento čtvrtek, tedy 21. srpna, se zde představily kapely Likwid (původně se měla představit kapela Accent Trick) a Euphonix. Dle reakcí lidí a díky přístupu k informacím od Kisspatrolek, které zde sbírají hlasy, se lidem více líbila první zmíněná kapela, která i vyhrála.

Co se týče počtu lidí, bylo opravdu narváno, což někomu může vadit a někdo je naopak rád. Fronty na pivo byly relativně dlouhé a přijde mi, že čím blíže k výrobě piva jste, tím je dražší. Záchody byly řešené v restauraci Na Spilce a z pohledu žen si myslím, že dámy měly občas co dělat, aby vydržely, než se na ně dostane řada. Jinak pořadatelům není co vytknout.

Každopádně po 21. hodině nastoupil na jeviště zlatý hřeb večera – kapela Extra Band Revival společně s hostem Radkem Zíkou. Extra Band Revival se dá označit za stálici kapel z Plzeňského kraje a není tu snad nikdo, kdo by je neznal. Musím říci, že jejich vystoupení jako vždy nezklamalo. Jelikož jejich standartní vystoupení jsou mnohem delší a zde měli jen omezený čas, vsadili kluci na jejich největší hity, což určitě lidé ocenili. Nemohla chybět píseň Hráli jsme holkám, kterou si s chutí zazpívali opravdu všichni.

Díky přítomnosti Radka Zíky, který mimo občasného hostování v Extra Bandu zpívá v kapele Whitesnake Revival, zazněl asi největší hit této anglické hard rockové kapely – Here I Go Again z roku 1982.

Za mě rozhodně nejlepší čtvrtek z akce Léto v Prazdroji.

Příští týden nás čeká Megaphone, ATD a kapela Pestalozzi.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram