AKTUALITA: Laura Stevenson & The Cans vystoupí v Andělu

Laura Stevenson se narodila a vyrůstala na Long Islandu. Její dědeček Harry Simeone byl úspěšným skladatelem a pianistou a babička zpívala například v kapele jazzové stár Bannyho Godmana. Již od 5ti let začíná jako samouk hrát na piano a pomalu skládat písničky. Její božský hlas a cit pro hudbu se tak piloval již od ranného dětství. Po čase se naučila i na kytaru a začala naplno naplňovat svůj potenciál. Ve 20ti letech se osamostatnila, přestěhovala do Brooklynu a po chvíli vydala své debutové album pojmenované prostě jen A Record, poté následovalo kritiky velmi oceňované Sit Resist, které s ní nahrála její doprovodná kapela The Cans. Její poslední album Wheel, které produkoval Kevin McMahon, vydala v roce 2013 a definitivně tak potvrdila svůj neobyčejný talent a zařadila se mezi špičku indie folk rockové scény.

Společně s ní album nahráli členové kapel Arcade Fire, Bon Iver, Beirut a další, což potvrzuje její vyjímečnost. Kromě své sólové kariéry hrála i ve světově známích ska-punkových kapelách The Arrogant Sons of Bitches či Bomb The Music Industry!, což jen ukazuje široký záběr. Laura je mimo to velice skromná, veselá a hlavně moc roztomilá slečna, která by se mohla jentak culit v rohu, nehrát, nezpívat a stejně by vás dostala.

 

Tuzemské zjevení tuzemské scény si nenápadně, ale s o to větší jistotou buduje respekt a je jednou z mála kapel, které se rozhodly resuscitovat u nás skoro zapomenutý žánr shoegaze. Manon Meurt v písničkách se promítají mnoho inspirací od kapel z jiných žánrů a vše dohromady pak působí jak něžné pohlazení na duši. Zatím největší poctou jim byla pozvánka předskočit legendám My Bloody Valentine. Při zvukovce si dokonce MBV stěžovali, že jsou moc nahlas, což je asi nejkrásnější kompliment od jedné z nejhlasitějších kapel vůbec.

Čestvá novinka říká, že si Manon Meurt zahrají na festivalu Eurosonic Noorderslag v Holandsku, kam byli vybráni jako zástupci české scény Radiem Wave spolu s 23 reprezentanty z dalších zemí. Zapal svíčku, zavři oči, zhasni a sni.

Melancholický folk, zasněná kytara, hlas plný citu a pocitů. Upřímná věc. Onewomen projekt TO se zničeho nic objevil na hudební mapě a hraje. Hraje hodně, protože to miluje. A věřte, že je to poznat!

INFO:

Laura Stevenson & The Cans (us)
Support: Manon Meurt + TO
26. 11. 2014 20:00
Anděl music bar, Plzeň

www.facebook.com/events/264956580294770
www.facebook.com/LauraStevensonMusic
www.facebook.com/manonmeurt
www.facebook.com/To

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram