REPORT: Komunál a Traktor v Šeříkovce

V pátek 31. 10. 2014 v sále v plzeňském klubu Šeříkovka vystoupily dvě převážně rockové kapely s názvem Komunál a Traktor.

V den kdy všichni slaví podle mého nesmyslný americký svátek Halloween jsem si udělala výlet a zajela se podívat do klubu na svou oblíbenou rockovou kapeluTraktor a mě „velkou neznámou“ rock- metalovou kapelu Komunál z Chlumce nad Cidlinou, která večer otevírala. Jaké bylo mé překvapení, když se pánové opřeli do strun a na jevišti stála postava v kápi, pod níž byl ukryt zpěvák. Po sundání kápě mohutně a velice pěkně zapěl do mikrofonu a okamžitě si mne získal a rozhodně jsem nebyla sama. Parádní rocková hudba, kytara a bubny slazené a velice se mi líbil baskytaristův výkon. Poté, co jsem se rozhlédla, mi bylo jasné, že o příznivce nemají nouzi. Ostatně obecenstvo to dalo najevo dost silným zpěvem. Po vyzvání zpěvákem hned ve druhé písni zpívalo bezmála tři čtvrtě sálu. Roztleskali a rozezpívali i mě a to jsem je neznala. Suprově sehraná skupina, které to parádně ladí a lidi je mají moc rádi a po tomto hudebním zážitku se stali i pro mě oblíbení. Rozhodně je to skupina, která si moc váží fanoušků a dává to dost najevo. Za mě skvělá hudba a úžasný zpěv, skvělé ozvučení a bombová show.

Když jsem si pořídila chvilku před začátkem vystoupení Traktorů v shopu jejich tričko a placku, protlačila jsem se davem blíž (do druhé řady). Tato skupina pro mě byla velkou známou již dříve, než jsem jela na slánský festival roku 2012, kde vystoupili a velice mě jejich vystoupení bavilo a moc zaujalo a řekla jsem si, že je musím znovu vidět. Vnesli podle mě do publika strašně moc energie a vystoupení jim dělalo radost. Tentokrát jsem chtěla vystoupení porovnat, přece jen festival a koncert je něco jiného. S velkou radostí mohu znovu vyjádřit své nadšení a radost z tohoto koncertu, protože mě ani trošku nezklamali, ba naopak mě nadchnuli. Zpěv dohromady s kapelou tvoří skvělou hudbu. Nejkrásnější zážitek na rockovém koncertě je to, když vidíte, že jsou to opravdu rockeři tělem i duší a to nám v jejich hudebním projevu pánové dokázali. Znovu do mě přenesli spoustu energie a dokázali mi, že ani po té době, co jsem je neviděla se nezměnili a zůstali rockeři jak se patří. Traktor prostě jede na plné pecky a přivodil mi husí kůži. Znovu a znovu je publikum volalo na pódium a i když bylo vidět, že toho mají pánové dost, šli do toho a předvedli, že Traktor ještě dlouho do železa patřit nebude.

V neposlední řadě bych chtěla pochválit pány zvukaře, byl to jeden z hodně dobře nazvučených koncertů a to u obou kapel. Jejich popis vystoupení bych zakončila pokřikem a heslem z jejich písně „Kdo je tu nejvíce….. vy jste tu nejvíce!“ Celý koncert mě vrátil do dětství, když mě rodiče brávaly jako malou na Extraband revival a já byla ta co znala všechny písničky tancovala na ně v „ džísce, ošoupaných džínách a dlouhým blonďatým hárem“. Atmosféra byla neskutečně přátelská, hudba super, klub parádní a znovu se určitě na toto místo ráda vrátím.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram