REPORT: Kids And Heroes Xmas 2014 v Plzni

Jelikož bych chtěl započít tento report opravdu originálně, započnu tématicky parafrází známého songu Praha hoří od Fialek. Zapoměň na Londýn, Berlín i Tokio, teď žije Plzeň a to si piš, že to v pátek 12. prosince 2014 v Divadle pod Lampou žilo. Společně s fotografkou Kájou jsem vyrazil na první ze čtyř koncertů Kids&Heroes Punkrock X-MAS 2014. Letos měla tato tradiční punk-rocková party plzeňskou premiéru a byla pořádána známým hudebním serverem KidsAndHeroes.com. Tento večer se představily kapely Nežfaleš, Muerti, The Fialky a Staré Pušky.

Kvůli problémům s Muerťáckým vozem, započala večer pražská kapela Nežfaleš, kterou jste v Plzni mohli vidět dost možná i naposled, jelikož si kluci berou delší dovolenou na neurčito, ačkoliv to jako rozpad neoznačují. Zazněly nové singly z letošního roku, kde rozhodně stojí za zmínku Lepší holku ve vesmíru už nepotkáš. Staré pecky také nezůstaly doma v šuplíku, takže se nám dostalo nášupu ve formě songů Existence ztracený, Kámoši z podsvětí, Afterparty aneb Každej klub i bar. A na hřmotné prosby fanoušků o přídavek přidala tahle 4 členná banda z Prahy Opouštím Paříž. Také nesmím zapomenout pochválit aktuální trička, které jsou opravdu skvělý, s motivem cadillacu v popředí.

Muerti vyřešili potíže s kapelním povozem a dorazili do Plzně právě na začátek druhého hracího času. Bez dlouhých protahů se tato holohlavá formace plná řízného street-oi-punku vyhoupla na pódium a spustila výběr songů z toho nejlepšího co ve svém repertoáru mají. Já si počkal na svou oblíbenou, textově i hudebně výbornou Vrásky a Lásky, a poté jsem vše víceméně pozoroval ze zadních řad. Pod pódiem se strhla ohromná pogo mela, kdy o skákačky, nebo plavání po rukou ostatních členů publika nebyla vůbec nouze.

Fialky, teda pardón - The Fialky, hudba na který většina z nás (určitě my, kterým je míň než 30) vyrostla a udala nám hudební vzor, vkus a směr. Publikum doznalo značného alkoopojení a tak byla předvánoční párty v nejlepším. Atmosféra jednoznačně perfektní a přátelská. Dokonce se na pódiu objevil i kytarista místní kapely The Jokers a zahrál si společně s touto energickou kapelou. Zazněly pecky Kapitán77, Gangy ze základky, ale i starší a stále nejvíce žádané hity United, Scéna, Punk 77 nebo Punk sex pivo.

Po punkovém nářezu nastoupily Staré Pušky, srdcovka z pomezí Jeseníka, Opavy a Ostravy. Nikdy se mi nepodařilo utřídit jednotné místo, odkud kapela pochází. Jednoduše pomezí Moravy a Slezska. Pohodový rock'n'roll říznutý klávesami, saxofonem, foukačkou a propracovanými, až vypravěčsky podanými texty zaručovalo opravdový zážitek. Každý si v těchto textech najde své, osvěží si vzpomínky na radosti, strasti a nostalgické chvíle svého života. Tedy, já to tak mám a doufám, že v tom nejsem sám, že? (smích) Samozřejmě, že jako vždy, s kapelou zpívalo a spolupracovalo celé publikum a pělo společné chorály. Krom naprostých klasik u mne zabodovaly dva songy z nového alba. Jedním z nich byl song s názvem Tvé místo, což je píseň plná nostalgie, vzpomínek a společného smíření se s krutou realitou. Druhým songem je skvěle pojatá věc Není to nějak málo, našlápnutá pravdivým textem a energickou muzikou. Bohužel jsem opět neukořistil tričko, jelikož kapela má nyní ve svém merchu pouze nátělníky a ty já moc nemusím. (smích)

Co dodat, večer nekončil a Vy z vás, kteří jste nešli rovnou domů, jste se mohli potkat až do ranních hodin v nedalekém baru Krokodýlí Ocas, kde ani muzikanti ze Staré Pušky nechyběli. Parádní akce, narvaný klub k prasknutí a já plně doufám, že se vše příští rok zopakuje.

 

Všechny fotografie v jednom balíku stáhnete zde.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram