ROZHOVOR: Plzeňská ISUA podpoří Greenpeace

Už tuto sobotu 23. 8. 2014 vystoupí na celoevropské akci, kterou pořádá Greenpeace i plzeňská kapelaIsua. O mikrofon se vystřídají na jednom pódiu s legendárními Asian Dub Foundation. Muzikanti podpoří akci Spolu proti dolu, kde se na německo–polských hranicích chytí za ruce tisíce lidí z celé Evropy a vyjádří nesouhlas s těžbou uhlí.

Vyzpovídali jsme frontmanku, sympatickou rusovlásku Jitku Moulisovou z Rokycan, která se do podvědomí diváků dostala také díky účasti v televizní soutěži X-factor.

Jitko, v sobotu s kapelou zahrajete na velké mezinárodní akci Greenpeace – Spolu proti dolu. Co vás na akci nalákalo?

Na tuto akci nás nalákala idea, že prostřednictvím naší hudby můžeme lidi nejen potěšit, ale zároveň také mnohým otevřít oči a poukázat na problematiku životního prostředí.

Proč jste se rozhodli ekologickou organizaci podpořit?

Chápeme,  že energie je základ všeho rozvoje a její spotřeba se stále zvyšuje, takže nějakým způsobem ji musíme vyrobit.  Ale jsme v roce 2014 a myslíme si, že neobnovitelné energetické zdroje by se měly využívat jen do té doby, dokud se nenajdou alternativní řešení, která nyní již existují. To znamená, že naše pozice má poukazovat na to, že bychom měli věnovat více úsilí na rozvoj a využití obnovitelných energetických zdrojů.

Co vám přijde jako největší problém v současné době?

Především války, které jsou podle nás naprosto zbytečné a zničující. A také sobeckost lidského jedince vůči ostatním lidem, zvířatům a přírodě.

Na Spolu proti dolu zahrajete tisícům fanouškům z celé Evropy, těšíte se? Nebo spíš máte trému?

Moc se těšíme. Trochu nervózní jsme jen z faktu, že nedávno jsme se rozloučili s naším kytaristou Galim, takže s námi bude premiérově vystupovat kytarista Pája, se kterým jsme měli jen pár zkoušek. Budeme se snažit být v té nejlepší formě .

Už víte, co zahrajete?

Zahrajeme náš hodinový set a zde máte malou ochutnávku:

YOUTUBE: V extázi 
YOUTUBE: Sedimenty

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram