REPORT: Indiánská Rezervace křtila nové album

V pátek 9. ledna 2015 jsem se vydal na křest alba Plzeň Hlavní nádraží od kapely Indiánská rezervace do plzeňského Jamu. Jelikož chodit pozdě je sice v módě, ale občas se to nevyplácí, o report první kapely se za mě musel postarat Michal Šlechta. Jako první zahráli sokolovští The Smokers.

Po příchodu do klubu mne uvítaly známé tváře, a tak jsem zašel na bar pro pivo, přisedl ke stolu a zabředl do konverzace. Pódium zatím zelo prázdnotou, a tak se návštěvníci horečně bavili mezi sebou. Okolo 9 hodiny se na pódiu objevily postavy kluků z The Smokers, kteří večer zahajovali a začali rozmisťovat svou aparaturu a ladit tóny svých dvou kytar, basy a bicích. Rázný rockenroll, doplněn melodickými vyhrávkami přímočarých punkových bicích a zpěvákovo jemný "mečák". To vše zavdalo na popud prvním tanečníkům. Před podiem se postupně začal tvořit hlouček posluchačů. Písně The Smokers měly v posledních letech pouze anglické texty, což se rozhodli kluci změnit a u pár svých vypalovaček text přetransformovali. Posluchači tak mohli poprvé slyšet „Born To Lose“, nebo „You Must Be Mine“ i v české verzi. A samozřejmě nechyběla ani stálice - cover od Zóny A, píseň „Nebuď hlúpá“, kterou opět zpívala většina z předních řad.

Na druhou kapelu už jsem byl naštěstí na místě i já, a to dokonce s drobným předstihem, takže jsem si stačil zařídit nějaký ten alkohol, dobré místo k poslechu a sledování křestu kapely Indiánská rezervace. Kluci podali dobrý výkon, což bylo znát na odezvě lidí. Škoda jen, že se opět projevil v Jamu již známý nešvar - a to špatné ozvučení. Nevím, jak se slyšeli kluci na pódiu, ale k nám pod pódium doléhal zvuk dost zastřený, až to pomalu znělo, jako by kluci hráli ve vedlejší místnosti.

 

Odchytil jsem si frontmana Indiánské rezervace, kterým je Filip „Sucháč“ Suchý, a zeptal se ho na pár vět ohledně křtu a CD.

Jak jste si užili křest?
Sucháč: Užili jsme si ho perfektně. Přišlo dost lidí, ale tak to jsi viděl.

Jak dlouho jste na CD dělali?
Sucháč: Písničky vznikaly rok a natočili jsme to takovým punkovým stylem za dva dny.

Kde jste CD točili a kdo se na něm podílel?
Sucháč: Točili jsme ho ve studiu Acusticus, které sídlí v Božkově. Zvuk nám dělal Petr Vohnout, mix a master dělal Michal Reitmajer.

Nějaký vzkaz čtenářům na konec?
Sucháč: Milujte se a mějte se rádi. Poslouchejte Indiánskou rezervaci a čtěte PlzeňskéKapely.cz.

Jako poslední hrála kapela Vychcaný knedlíky, kterou jsem měl možnost slyšet naživo sice poprvé, ale přesto mi nebyla neznámá, především díky tomuto videu (shlédnout až do konce!). Asi právě proto jsem od nich očekával pořádnou show. Naštěstí nezklamali, pořádně to rozjeli a zakončili tak tuhle punkovou party. Nutno podotknout, že i zvuk se na poslední kapele zlepšil a byl mnohem líp čitelnější, ač to bylo vykoupeno občasným pískáním, které se sice dá přežít, ale zvukař by si s tím měl umět poradit.

Nezbývá než poděkovat kapelám za super koncert, lidem za dobrou atmosféru a Michalovi za doplnění reportu. Zase někdy, někde na viděnou.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram