REPORT: Hynek Kočí na Ranči Šídlovák

Dne 27. srpna 2014 se na Ranči Šídlovák představil písničkář a básník Hynek Kočí. Tento člověk má opravdu velký talent - má vlastní hudbu i texty.

Po náležitém posilnění (tuším, že to byl rumíček) přišlo na řadu instalování kamery a doladění posledních detailů. Potom už se slovy samotného Hynka "Tak jdem na to", se na to opravdu šlo. I když byl velmi chladný večer, sešlo se zde okolo 40 lidí, většinou opravdu skalních fanoušků, na kterých bylo vidět, že si vystoupení užívají.

Ihned po první písni jsem věděl, že večer bude stát za to. Texty měly myšlenku, hudba k nim nebyla některak složitá, ale jak se říká „v jednoduchosti je síla“, tady opravdu platilo. Hned jako třetí píseň zazněla, pro mě asi nejznámější (alespoň mě nejvíce zůstala v hlavě při poslechu na BZ), píseň Jižní kříž a další píseň Léthé. Jak už jsem zmínil, na Hynkovi oceňuji zejména texty. V první řadě hlavně proto, že jsou v češtině. Myslím, že tak si píseň může posluchač opravdu plnohodnotně vychutnat. Dále také proto, že jeho texty člověka opravdu osloví.

Jako svého hosta si Hynek pozval Filipa Špindlera, který jinak žije ve Švédsku, takže byla jedinečná příležitost ho vidět. Filip doprovázel Hynka a sám také zazpíval několik písní, tentokrát v angličtině. I tak, ale písně neztrácely na kvalitě.

Večer byl opravdu chladný a tak není divu, že netrpěli jen posluchači, ale také kytary, které potřebovaly více péče než obvykle. Středeční večer hodnotím velmi kladně, a pokud i vy máte rádi unplugged vystoupení (tedy vystoupení s akustickými kytarami) a kvalitní české texty stejně jako já, neměli by jste na příští vystoupení určitě zapomenout.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram