REPORT: Hynek Kočí, Filip Špindler + host: Petr Kadlček v Hifi klubu

V úterý 30.12.2014 vystoupili v Hifi klubu v Plzni Hynek Kočí, Filip Špindler a jako host Petr Kadlček.

Tento koncert se dal pojmout jako křest nového alba Hynka Kočího s názvem Předměstí.

Koncert začal chvíli po 8 hodině a jako první vystoupil Hynek Kočí a zahrál několik starších písní, ale i pár písní z nového alba. U některých mu asistoval i Filip Špindler, který přijel na krátkou dobu zpět ze Švédska a je zároveň i producentem nového alba Předměstí. Po několika písních nechal Hynek zahrát i Filipa samotného, který zahrál několik svých písní v angličtině. I ti, kteří písním nerozuměli, byli určitě velmi spokojeni.

Asi po hodině přišel na řadu Petr Kadlček. Tohoto hudebníka budete nejspíš znát ze známé české legendární skupiny Natural. Petr je na hudební scéně, jak sám říká už 42 let a to bylo opravdu znát. Již po prvních tónech bylo vidět, že Petr je hudebník každým coulem. Jeho zpěv, hra na kytaru, texty a chuť s jakou písně hrál, byly dokonalé. Velmi jsem obdivoval jeho práci s publikem. Bavil se s diváky, dokonce se nebál zapojit je do své produkce rozdáním několika perkusních nástrojů. I diváci si tedy mohli plnohodnotně vychutnat asi nejslavnější píseň od skupiny Natural – Já na to mám.

Poté nastoupil opět Hynek. Zahrál další sérii písní z nového alba jako třeba Oceán nebo Kódy. Obě písně byly skvělé. Píseň Kódy jsem znal již z dřívější doby (byla zaslána jako ochutnávka před vydáním alba – za což Hynkovi velmi děkuji) a okouzlila mě již při prvním poslechu. Píseň Oceán jsem slyšel poprvé, ale určitě ne naposledy. Nové písně byly prokládány staršími nahrávkami, jako třeba Devátá vlna, Šelesti, Cesta, Jižní kříž nebo Jsem jiný, než chci být, ke kterým se přidal i Filip Špindler a dokonce i Petr Kadlček se svou dokonalou improvizací – i to potvrzuje, jak kvalitním hudebníkem je.

Poslední jmenovaná píseň – Jsem jiný, než chci být, zazněla za večer dokonce dvakrát. Podle Hynka s Filipem je to srdeční záležitost. I já soudím, že patří k tomu nejlepšímu, co Hynek napsal, ne-li úplně nejlepšímu.

Byl to skvělý večer se spoustou hudby a skvělých textů, za který velmi děkuji. Pokud máte rádi melancholické písně, určitě nepropásněte další Hynkův koncert.

 

Titulní foto poskytl Jiří Helebrant děkujeme.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram