REPORT: Hrádeckej Letňák 2014

V neděli 27. července se v Hrádku u Rokycan odehrávala přátelská akce čtyř místních kapel v přírodním letním kině situovaném v lese. Příhodně se tedy celá akce pojmenovala Hrádeckej Letňák. Kluci se na mne obrátili, zda bych se v rámci PlzeňskéKapely.cz neujal moderování večera a já neváhal.

Vyjeli jsme z Rokycan kolem 14té hodiny a ještě se zastavili ve zkušebně Nízké Úrovně pro zbývající kusy aparatury. Co nikdo obzvláště neočekával, byl fakt, že se krásné parné počasí dokázalo během pár minut proměnit na dlouho trvající průtrž mračen hned po našem příjezdu. Ačkoliv předpověď byla jasně průkazná, tak nebyl zvukař vůbec připraven na produkci v otevřeném prostředí. Po dvou hodinách přemlouvání od kapel a prognostiky, že se počasí vybere, stejně svoji aparaturu sbalil a nechal akci na pokraji zrušení.

V tu chvíli, ale daly kapely hlavy dohromady. Členové bleskurychle dovezli chybějící aparaturu ze svých zkušeben a produkce mohla začít v opravdu punkovém a syrovém duchu. Na místě v tu chvíli bylo již zhruba kolem 70 návštěvníků a nenašel se nikdo, kdo by klukům vyčítal toto provizorní zvučení.

S půlhodinovým skluzem akci zahajovala strašická oipunková kapela Atombordel. Pronesl jsem rychlý úvod a kluci spustili smršť svých známých a rytmicky melodických pecek. Zajímavostí tento večer bylo, že jako baskytarista zaskakoval Paťan z kapely Vapid, která pochází také ze Strašic. Kluci byli na i takto improvizovanou sestavu sehraní a sklidili nemalý potlesk.

Druhou kapelou večera byla hrádecko-plzeňská kapela Indiánská Rezervace. Tato kapela vystoupila také v lehce improvizovaném stylu a to bez baskytaristy. Nebylo to vlastně ani poprvé, co hrála tato sestava pouze ve dvojici, ale zážitku to neubralo. Dobré je zmínit, že bubeník kapely byl hlavním iniciátorem a pořadatelem této akce. Kluci se během posledních měsíců opravdu vytáhli a bylo o co stát.

Třetí kapelou byla mladá rokycanská kapela Nízká Úroveň, která přispěla "svou troškou do mlýna" k organizování akce. Jednalo se o řízný a dobře šlapající punk okořeněný trumpetou. Tato kapela prochází v momentální době členským přerodem. K vidění byl nový kytarista Honza Kořínek, kterého si můžete pamatovat například z kapely Krofky nebo My Second Life. Dále bylo avizováno, že brzy odejde frontmanLibor Moulis, který je zároveň kytaristou a zpěvákem a nahradí ho zpěvák nový. Jméno nového zůstalo prozatím zahaleno tajemstvím a pravděpodobně se ho dozvíme 8. srpna 2014 na koncertě The Summer Punk'n'roll vol. 3 v Rokycanech. Kapela zahrála jak své staré pecky, tak i skvělé novinky.

Moc příjemný večer, při kterém po dobu produkce už neukápla ani kapka uzavřeli kluci z Dracu Juicy svým rock'n'rolovým nášupem, plným melodických textů a dechberoucími virtuózskými sóly šikovného kytaristy.

Po skončení produkce jste mohli ještě dobu zahlédnout veselé lidi s bujarými povyky, nebo psa v pánském triku, který vesele poskakoval okolo pódia celý večer. Parádní letní jízdu jsme zakončili ve zkušebně Nízké Úrovně a odebrali se ke spánku.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram