REPORT: Hentai Corporation a Kníry pod Lampou

Koncert kapel Hentai Corporation a Kníry se konal 29. 11. 2014 v rámci jejich společné „Šňůry fetu o víkendu“.

Bylo zhruba půl desáté, když na pódium téměř plného klubu Pod Lampou naskákalo pět vlasatých a vousatých goblinů.

Po počátečním dráždění brutálními basovými riffy, se kapela Hentai Corporation, bez dalších okolků, pustila do své šílené show. Už během první písně Lampa začínala vařit. V průběhu těch následujících pak začali tanečníci, posilněni alkoholem, rychle přibývat. Během rychlejších písní byly první řady stojícímu člověku až nebezpečné. Zpěvák kapely se (za lehké pomoci vodky) přiváděl do hlubokého transu, z hlasivek vydával zvuky nadpozemských tónů a kvalit. I ostatní členové kapely se svých rolí a nástrojů jali vskutku výborně. O šílenou show tak nebylo nouze. Písně se linuly střídavě rychlým Equilibristic Brides i pomalým The River tempem, takže na své si přišel opravdu každý. Zhruba v polovině vystoupení této kapely vešlo v povědomí, že všechny vstupenky již byly vyprodány. Atmosféra v klubu tuto skutečnost plně odrážela.

Hentai Corporation zahrála i svou nejznámější píseň „No More Love“, na které se s nimi v původním znění podílela kapela Atari Terror. V závěru vystoupení se většina posluchačů, na popud zpěváka, přiznala ke své skrývané homosexuální orientaci.

Jako přídavek pak zazněla píseň od kapely Pražský výběr, nesoucí název „Zubatá“, která jako jediná z celého Hentai koncertu kapely byla otextována v našem rodném jazyce. V úplném závěru pak v rámci loučení se s publikem zpěvák rozdával objetí, polibky (i mužské části fanoušků) a slova díků.

Po krátké přestávce se na scénu dostavila kapela Kníry. Své domácí publikum uvítala písní „To bílý musí ven“. Po ní se kapela na pár chvil vrátila do šatny, ale pak už definitivně vyskočila na pódium. Jelikož kapela Kníry pochází z Plzně, a spoustou znalců rockové hudby je považována tak trochu za klasiku, pod pódiem se objevila spousta jejích fanoušků. Členové formace nastoupili v úborech z různých časových období a koutů světa. Na pódiu jsme tak mohli vidět Franze Josefa, jen kousek od podivně glam rockového klávesisty, kousek dál pak punkera jako vystřiženého ze 70. let. Atmosféra v Lampě se nesla na pohodové vlně uvolněné hudby, ale rozhodně jí to neubralo na intenzitě. Vtipné a provokativní texty zjemnila přítomnost dechových nástrojů. Při pohledu z balkónu (kde se rovněž nachází bar a velmi málo exkluzivních míst k sezení) to skoro vypadalo, že kapela hraje pro hemžící se mraveniště. Tak se jevilo přibližně 300 hostů, kteří se všichni, možná až skoro nedobrovolně, vlnili do rytmu hudby. Velkou většinu tváří v publiku zdobil úsměv, zvláště při písni „Knír v duši“. Mnohá z přítomných žen jistě litovala, že nemůže nosit knír. Večer se „provlnil“ až ke svému závěru, kdy jsme byli frontmanem informováni o nevinně Jaroslava Bartáka, a o nutnosti jeho propuštění. Publikum si ještě vyžádalo dva přídavky, pak se diváci rozešli, a vařící Lampa vychladla. Alespoň prozatím...

Autor: Martin Stupka + Rigor Mortis
Zdroj foto: bandzone

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram