Share on facebook
Share on twitter
Share on email

REPORT: HELPDRIVER tour 2015

Helpdriver – název akce, která měla za úkol spojit příjemné s užitečným a to, že 4 kapely z Plzně a okolí(Praha) zahrály svůj koncert k potěšení posluchače dne 16. ledna 2015, v plzeňském Divadle pod Lampou a zároveň se zde uskutečnila sbírka, která má financovat řidiče, na pomoc potřebným.

První kapelou, byly What’s your favourite number? jejichž styl bych nazval „veselý disco“. Definici tohodle stylu mi kdysi, dost detailně, vysvětlila kamarádka, ale dnes už ji bohužel nedokázu tak přesně interpretovat. Zkrátka a dobře, dej si brko a leť si pod pódium užívat vybízivé tóny elektropunku! Jinak, pro diváky naprosto bezvadná pódiová šou s projekcí za zády.

Worldhood jsou pražáci, kteří vzali inspiraci z americkejch neopunkovejch kapel z počátku 21. století, přidali trochu vážnosti, rockenrollu, dospělosti a vyrazili do světa. Určitě teď klukům křivdim a oni sami by se takhle nepopsali, ale mě to prostě takhle zní. S kapelou jsem se poprvé setkal na podzim v Klatovech, kde mne příliš nenadchli. Teď mi ovšem jejich vystoupení bavilo mnohem více. Snad to bylo lepším ozvučením, dobrou náladou nebo prostě správnou konstelací hvězd. Kluci umí hrát a pamatuji se, že jedna pecka mi od nich opravdu učarovala. Bohužel neznám její název. Tak snad brzo uslyšim zas. 😉

Třetí kapelou byla Taras Bullba. Nijak se netajím obrovskou nákloností k plzeňské anarcho/hardcore/punk/émo, dá se říct už skoro legendě, která zásadně ovlivnila ve 14ti letech můj život a ne a ne se pustit. Mě nezklamali.

A finále večera završil rockenrollovej nářez, v podobě Prague Conspiracy, což je kapela, kterou podle mě po těch letech už netřeba představovat. Srandičky a šou od začátku do konce, v čele s krásnou zpěvačkou Anetou.

Toť ode mne vše, přátelé. Příště napřečtenou! 😉

 

Foto: Worldhood

Marcel Gidote's Holy Crab

inzerce

muzikantů

Prohlédnout si sekci

%d bloggers like this: