REPORT: Hanba, Just for Being a Flowers for Whores v Divadle pod Lampou

Když jsem zaregistroval koncert kapely Hanba v Plzni, měl jsem o středečním večeru dne 8. října 2014 v plzeňském Divadle pod Lampou jasno. A to jsem ještě nevěděl, že s sebou přiveze další dvě našlápnuté kapely.

Kolem 9 hodiny vše vypuklo. Na pódiu byli připravení pražští Just for Being s jejich melodickým punk-rockem s  prvky hardcoru. Jinak řečeno, nebáli se do toho pořádně zařvat. Na klasicky sestavené kapele (bicí, basa + dvě kytary) se mi ovšem nejvíc zalíbilo, že se u zpěvu vystřídali oba kytaristi i s basákem, přičemž každý měl trochu jiný hlas, ale přesně věděli jak tyto hlasy střídat, případně dávat dohromady, aby udrželi publikum nabuzené. Mimo jiné se tato kapela objevila na letošním festivalu Mighty Sounds, stejně jako Hanba.

Jako druzí se představili Flowers for Whores, kteří také pochází z Prahy. Než se začalo hrát, tak zpěvák vyzval všechny posluchače, aby přistoupili blíže k pódiu, jelikož je obr, nedivím se, že všichni poslechli. A nelitovali, protože, když začli hrát napadly mě dvě slova – ku*va nas*anej hardcore. Jsou to sice slova tři, ale pochopte, že v danou chvíli můj mozek nestíhal dělat nic jiného, než vnímat ten nářez. Zpěvák to opravdu rozjížděl, skákal z pódia dolů, kde pobíhal mezi lidmi, zvedal nad hlavu odposlech, nebo držel lidi tzv. za flígr. Dále s nimi třásl za řevu, s kterým mu pomáhali i návštěvníci koncertu. Tohle člověk těžko popíše, to se musí vidět.

Poslední nastoupila Hanba, kapela z Prahy, která hraje HC/punk a všechno zpívá hezky pěkně česky. Najdete zde členy z Pipes and Pints, Lahar a dalších. Nadupaná muzika jako stvořená k pogu, takže to naHanbu jelo od samotnýho začátku až do konce. Ke konci se však ještě klubem začalo ozývat „Hanba, Hanba, Hanba“ načež bylo odpovězeno: „Takle jsme to přesně chtěli, až budeme odcházet, aby se křičelo HANBA.“ Za to nám chlapi přidali další dva songy. Sympatické taky určitě bylo, když po skončení produkce zpěvák, alias Banán, objímal každého kdo pogoval (alespoň tedy v předních řadách). Abych nezapomněl, kdo nikdy Banána neviděl, tak má takovou zvláštní zálibu, že si vždycky při koncertě rozseká mikrofonem čelo do krve.

Co víc dodat, byl to večer plný pořádnýho HC, mezi kterým byla možnost poslechnout si podmětné názory a to od všech kapel. Jednoduše kluci mají v hlavě. Takže si je určitě najděte na BZ, poslechněte a pokud budete mít možnost, neváhejte a vyražte si na koncert, nebudete litovat. I když to zprvu nevypadalo, nakonec bylo v Divadle Pod Lampou ve středeční večer více než krásných 119 návštěvníků.

Díky za super večer všem zúčastněným kapelám a vlastně všem lidem co dorazili.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram