REPORT: Irská haloweenská divočina Pod Lampou

V pátek 31.10.2014 jsme mohli být v plzeňském klubu Divadlo pod Lampou svědky trojnásobného nášupu plného keltských melodií v podání plzeňských Poitínů, smršti tónů skotských dud v kombinaci s punkem od pražských Curlies a známým svižným folk-punkem plzeňských Cheers!

Chvilku po půl deváté večerní se rozezněly keltské melodie v podání plzeňské party Poitín, která pomaličku, polehoučku rozhýbávala svými písněmi, v duchu „nedalekého“ Irska, příchozí živé i neživé. Partičku libující si v irských lidovkách můžeme občas zahlédnout nejen v místní irské hospůdce u Zacha, kde si občas i jen tak pro radost zahrají.

Z Irska jsme se přesunuli do Skotska, které nám připomínaly dudy, znějící v melodiích pražské bandy Curlies. Tato středočeská „kudrnatá“ parta přinesla do již jemně rozjetého večera zase trochu jiný druh punku. V popředí pod pódiem se to začalo pěkně kupit pogujícími fanoušky.

Do třetice nastoupila známá plzeňská partička Cheers!, se svými již tradičními folk-punkovými melodiemi, které umocnily již rozjetou atmosféru v klubu. Jejich „klasiky“ jakými jsou Bard, Parník, či Rugged Days, vyvolaly doslova vlnu ovací v jednohlasně zpívajícím publiku. Při jedné z pecek se na pódium dostal zpěvák další skvělé plzeňské kapely Presumpce neviny a zapěl si ji společně se zpěvákem Pafkou. Chvílemi to bylo před pódiem doslova o život, a to nejen při vystoupení Cheers!, kdy bylo popředí pódia složené hlavně ze skalních fans z Plzně, Rokycan a okolí. Vždy se však našel někdo, kdo buď odstrčil rozjeté, povětšinou již kapku připité fanoušky od těch méně pogujících a skákajících fans, nebo Vás bránil sám. Je vidět, že se stále najdou gentlemani i v této zvláštní době, dokonce i na punkovém koncertě.

Jedním z bodů večera byl také křest singlu Drink'n'Fight 2014 kapely Cheers! a „rozlučka“ s jejich zakládajícím členem, vynikajícím bubeníkem Přémou. Celý večer nebyla nouze o dobré pívo, příjemné a melodické tóny a plno známých tváří v řadách fanoušků. Jaká může být lepší příležitost k setkání s přáteli, které jen tak nevídáte, než takový parádní koncert o Haloweenu?

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram