REPORT: Gajdy & Dudy Tour 2014 v plzeňském Pekle

Dvoutýdenní šňůra překvapivé hudební dvojice Horkýže Slíže a Pipes and Pints, na kterou  s sebou přibrali relativně novou bandu na hudební scéně - brněnský Boy, měla v pátek 25. 10. 2014 zastávku i v Plzni. A v Pekle byla opravdu pekelně skvělá atmosféra.

Večer začínali právě méně známí Boy. Kapela, mezi jejíž členy patři třeba Lukáš Vincour (Pipes and Pints, HANBA), se do podvědomí návštěvníků dostala hlavně díky vizáži a neuvěřitelně energické show na pódiu. Styl své tvorby prezentují jako "punk-rock po svém". V Pekle zahráli vlastní tvorbu z loni vydaného EP "I'm Weird 7" i z letos představeného LP Darkest Visions. Zpěvák Martino věnoval jednu píseň ženské části publika a i nějakým dámám věnoval během písně růži.

Jako druzí si pódium a publikum podmanili již otřelí punkáči z Pipes and Pints. Hned s prvními tóny se pod pódiem rozhýbalo pekelné pogo a kotel, které vydrželi až do konce akce. Obdiv lidem za jejich fyzičku, já udýchala jen pár songů. Jako jednu z prvních známých písniček Pipes nabídli Criticized. Pokud do té doby nějací fanoušci jen v klidu postávali a jen zpívali společně se zpěvákem Mikem, od téhle pecky už jistě nevydrželi nepařit s davem. Během písně Never let you down, která se zatím jako jediná z desky Found and Lost dočkala videoklipu, předvedl zpěvák Mike divákům novou generaci "punkáčů". Zhruba v půlce setlistu Pipes se na pódiu ukázali i členové Horkýže a v plné parádě publiku zahráli společnou novinku k příležitosti právě turné Gajdy & Dudy Tour 2014 - song Open Road.

Poté měli návštěvníci chvilku na oddech, než pokračovala jedna velká párty za znění slovenských Horkýže Slíže. I několik let staré pecky jako Silny Refren, Malá Žužu i A ja sprosta sklízely stále stejné ovace jako před lety. Pařící dav nepolevil, naopak sílil, a tak jsme si mohli vychutnávat energii jak na pódiu, tak v sále mezi lidmi až do konce akce. Jako poslední píseň zazněla jedna z nejznámějších - Mám v piči na lehátku, na kterou naběhli i členové z předchozích vystupujících kapel.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram