REPORT: Five Rivers Blues Band & Gerry Jablonski & The Electric Band | Buena Vista Club - Plzeň 2.2.2017

Five Rivers, jsou v Plzni ostřílení muzikanti a tvoří jej:
Luboš Muchna-zpěv, foukací harmonika, Miloš Novotný-basová kytara, Ivan Audes-bicí a Honza Šobr-kytara.

Je to taková hudební elita a když to rozjedou, tak je to neskutečná  mela funky, blůsu i rocku! Jinak tomu nebylo ani tentokrát. Club se už po sedmé hodině naplnil a za nedlouho se to rozjelo! Jako první nastoupili místní Five Rivers a okamžitě strhli obecenstvo. Dívky se svíjely v rytmu blues a pánové a muzikanti podupávali do rytmu a vychutnávali si jevištní show. O největší pozornost se postaral kytarista Honza Šobr. Byly to do slova kytarový orgie se vším všudy a ládoval to do publika bez slitování. Téhle partičce to opravdu šlape, každý bravurně ovládá svůj nástroj a je to ohromná síla a energie, která z nich jen číší! Po deváté si publikum v clubu vytleskalo přídavek od kytarového velikána Jimi Hendrixe-Litle Wing a na pódiu se vystřídali muzikanti.

Gerry Jablonski & The Electric Band je skotská blues-rocková kapela,
která má na svém kontě čtyři oceněná alba. Classic Rock Blues Magazine zařadil jejich nové album Trouble with the Blues mezi nejlepší alba roku.

Gerry Jablonski nastoupil sám a nečekaně. Vypadalo to, jako kdyby si jen tak sám pro sebe preludoval...rozjel to naprosto fámozně a dost svérázně. Jeho jevištní choreografie je opravdu nevídaná a ztrhující, až jsem se chvílema divil, že to vše najednou zvládá. I styl hraní na kytaru, je naprosto ojedinělý, místo hraní trsátkem používá prsty, kterými mlátí do hmatníku, má to skvělé nacvičené. Pozadu nezůstávají ani jeho pohybové kreace. Vykopávání nohou i rukou současně a hraní zároveň. Musím však uznat, že mne ohromil hlavně svým úžasným zpěvem.
Club Buena Vista včera zažil pořádnou kanonádu v rytmu bigbítu a bluesu! Scotové to rozjeli od začátku až do finálního konce a já musím za sebe konstatovat, že se večirek vydařil. Muzikanti ze sebe vydali a vypotili co mohli, nekonečný kytarový orgie a úžasná show obou kapel. Mým favoritem však i nadále zůstali Five Rivers Blues Band!

VIDEO FIVE RIVERS

VIDEO GERRY JABLONSKI

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram