AKTUALITA: Electric Lady natočí album v USA a pod křídly legendární značky Fender

Před rokem se touto dobou Tereza Hrubanová vracela ze své muzikantské pouti po New Orleans a New Yorku, aby se mohla věnovat dalším projektům v Čechách, ale dle jejích slov, pokušení setrvat a zdokonalovat se v umělecké a hráčské rovině v těsné blízkosti zvučných muzikantů bylo nesmírné a v budoucnu by ráda zavítala zpět. Nejen hvězdy tomu jistě chtěly, protože už 6.10.2014 odlétá do Texasu, aby natočila vytouženou desku pod taktovkou Kirka Covingtona. Navíc jako oficiální hráčka amerického výrobce kytar a příslušenství Fender Musical Instruments Corporation (dále FMIC). 

Profesionální uchopení jejího premiérového studiového alba coby sólové interpretky světoznámým bubeníkem a producentem, se kterým se osobně setkala při jeho letošním vystoupení v klubu Jazz Dock v Praze, zcela pozmění její poctivý běh na hudební trati. K osobnosti Kirka dodává: ,,Naše setkání bylo osudové, naprosto přesně odhadnul ráz hudby, kterou chci dělat.., a to jest FUNK, ROCK, POP. Byl nadšen pro mé skladby, pro můj hlas i projev, pro mou kytaru a způsob, jakým kapelu vedu. To nikdy nezapomenu, šla jsem se převléknout do šatny na koncert, takže vlastně do šatů, do uší náušnice, udělat si pořádné šílené vlasy. Zavřely se dveře od šatny do klubu a já jsem ve vysokých lodičkách zakopla o kabely mojí kytary a tak jsem tam na pódiu pěkně zaškobrtla. V ten moment na mě kouká Kirk a volá přes celý klub: Hey! ELECTRIC LADY! You are real rock’n’roll baby! V té chvíli mi také nabídl, abych za ním přijela natočit desku.“

,,Hey world come and meet Electric Lady!“

Univerzálnost a žánrové fúze K. Covingtona jsou nejvíce spojeny se jménem americké kapely Tribal Tech, ale také s osobnostmi, s nimiž koncertoval nebo nahrával – klávesista Joe Zawinul, kytaristé Scott Henderson čiAllan Holdsworth. Můžeme proto očekávat pestřejší směs skladeb, kterým však nadále budou vévodit funk a hendrixovský sound, k němuž se Tereza hrdě hlásí.
Pobyt v Americe potrvá měsíc a nezbytným článkem ve tříčlenném týmu je také dokumentarista. Žádné ze stěžejních dějství nebude chybět a divák zhlédne živý a energií nabitý filmový dokument zachycující přípravy před cestou, průběh nahrávacího procesu a samozřejmě následný návrat.

Jako bonus se pravděpodobně objeví záznam vystoupení, které proběhlo pod záštitou FMIC v 2. polovině září v Praze v rámci mezinárodního semináře pro prodejce této značky. Electric Lady jako „Official Fender Artist“ zaujala zástupce společnosti hráčskou technickou, originálním pojetím a zejména výbušností, která dodává jedinečný drive jejím koncertům. Spojení s touto legendou výroby elektrických kytar je prestižní a zároveň srdeční záležitostí, které podtrhuje její hudební potenciál.
,,Je pro mne neskutečnou ctí, že si Fender vybral právě mě jako interpreta, kterého chtějí podpořit, nicméně si myslím, že to je teprve začátek. Electric Lady se ukáže v plném světle po natočení první oficiální desky, která se bude nahrávat v Americe. Je až neskutečné, že vlastně první deska bude točena v USA“, poznamenává Tereza.
Autorizovaným prodejcem této značky je v České republice Music City, zároveň největší tuzemský prodejce hudebních nástrojů a vybavení, jenž podpořil natáčení desky a zmíněného dokumentu potřebným profesionálním vybavením.

Vzhledem k narůstajícímu počtu klubových a festivalových vystoupení v ČR i v zahraničí (Francie, Rakousko, Slovensko) můžeme očekávat skloňování jejího jména mnohem častěji jak ve fanouškovské základně, tak mezi odbornou veřejností u nás i ve světě. Ta se bude moci přesvědčit o jejím talentu i bezprostředně před odletem do USA na rakouském „show case“ festivalu Waves Vienna, kde svůj set odehraje 3.10. Motto této mezinárodní přehlídky kapel zní „East meets West“, motto Electric Lady je ale více otevřenější: ,,Hey world come and meet Electric Lady!“

zdroj: Tisková zpráva (Rocking Planet)

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram