REPORT: Divokej Bill a Jelen v plzeňském Pekle

Ti, co se o čtvrtečním večeru dne 4.12.2014 rozhodli navštívit plzeňský kulturní dům Peklo určitě neprohloupili. Západočeskou metropoli opět navštívila jedna z nejpopulárnějších kapel republiky -Divokej Bill. Předkapelou a společníkem na jejich Akustickým turné letošního roku byla kapela Jelen.

Tahle partička, hrající styl vycházející z vlastní tvorby, jež je kombinací popu, poezie a lidovosti s prvky folku stáhne posluchače svou energií, melodičností a chytlavostí. Spolu s Jelenem vystupuje Kateřina Marie Tichá, která je v očích veřejnosti známá svým hitem Vzpomínej, jež můžeme slýchat v rádiích či hudebních TV. Zpěvačka a písničkářka se skupinou již nějakou chvíli spolupracuje a nyní je jejich hostem na letošním turné.

Kapela Jelen publikum příjemně rozjela a připravila na nářez, který přišel v podobě Vaška Bláhy a jeho party Divokej Bill. Hlavní hvězda večera, úvalská banda libující si v tónech v rytmu rocku, folku a keltských melodií, rozproudila krev ve stovkách natěšených fanoušků náloží několika TOP hitů hned ze začátku. Postupně je poté prokládali méně známými i již profláknutými peckami po celý zbytek večera. Kapela představila i pár nových songů, některé z nich hrála před publikem jen několikrát a tady v Plzni to byla jejich premiéra. I tyto skladby se však neobešly bez velice hlasitých ovací přeplněného sálu KD. Zajímavá byla i „výzdoba“ pódia a oblečení některých členů kapely. Chvílemi vzbuzovala pocit, že jsme se ocitli někde na divokém západě šmrncnutém varieté, díky zvláštním šálám na mikrofonech a cilindru na hlavě hlavního zpěváka.
Kapela se ke konci koncertu na velice přesvědčivý popud fanoušků vracela dvakrát na pódium. Při prvním, doslova vyřvaném návratu, zahrála pár ze svých pecek, jako je např. song Plakala a při druhém a závěrečném návratu zazněla Rozárka, jakožto píseň na dobrou noc.

Ti, kdo chtěli mít na koncert opravdu speciální upomínku, se mohli po vystoupení vyfotit se členy kapely, a nechat si podepsat cokoliv a snad i kamkoliv... Samozřejmě se to neobešlo bez velice dlouhé fronty čekajících fanoušků, již od poslední písně. Ti, kdo se spokojili s plakátem, tričkem či plackou, se tak veliké fronty bát nemuseli. Jako při všech takových větších akcích, i zde se našli fanoušci a návštěvníci z různých koutů celé Plzně a širokého okolí. Takto široké spektrum diváků bylo zárukou, že zde potkáme známé a milé tváře, které jsme neviděli nějaký ten pátek. Z publika i kapely bylo cítit, že se již nyní těší na další návštěvu této velice populární a oblíbené kapely v metropoli.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram