REPORT: Divided a Lonely Virgin Robots v Andělu

Frýdeckomístečtí Div-i-ded a pražská synthpopová parta Lonely Virgin Robots si společně zahráli ve čtrtek 5.3.2015 v plzeňském Andělu.

Byl to večer, kdy se klubem ozývaly tóny elektra, lo-fi folku a tanečních rytmů. Lonely Virgin Robots začali zvukovkou s pomalými tóny, aby při pozdějším hraní na ostro nasadili okamžitě rychlé tempo a rozproudili krev pro pohybové kreace všech příchozích. Tato pražská pětičlená partička ví, jak překvapit. V jejich muzice se mísí živé tóny kytar, bicích a kláves spolu s elektronickými prvky v podkladu, což ve výsledku zní velice zajímavě a chytlavě. Tahle původně instrumentální partička funguje od roku 2012. Její skladba se postupně rozrůstala, až si v současném složení odbyla svou koncertní premiéru na fesťáku Let it roll v tomtéž roce ve Starých Žďárnicích u východočeských Pardubic Na podzim roku 2014 natočila ve studiu Just Recording několik věcí, díky nimž vzniklo LP Noise. Kapela spolu se severočechy tvořila zajímavý mix hudebních stylů, nesoucích se večerem.

Div-i-ded, kteří nyní stojí na výsluní české shoegaze a přidávají do své muziky i prvky dream popu, si libují v originalitě svého stylu. Parta fungující od roku 2013 je příjemným oživením nejen severočeské hudební scény. Jejich debut z konce téhož roku sklidil velmi pozitivní ohlas a reakce kritiků. Již dlouho jsem v Plzni nezažila koncert, kde by nehrála punková či rocková muzika. Čtvrteční večer byl proto příjemnou změnou.

Už ta „neznalost“ měla vzbudit zvědavost a zvýšit počet příchozích. Avšak bohužel pro účinkující se ukázal čtvrtek jako den, kdy město již „tolik nežije“. Kapely si ale z nízkého počtu příchozích nic nedělaly a pojaly večer jako veřejnou zkoušku. Publikum, sestávající se z poloviny z právě nevystupující kapely a jejích kamarádů si však večer maximálně užilo, jak bylo vidět později na tancujících a dalo by se říct i „pogujících“ posluchačích.

Jak ale kapely později, před začátkem afterparty dodaly, z velikosti publika si nic nědělaly a využily večera jak to jen šlo. Tahle parta určitě nehraje společně naposledy. Pozvaní Lonely Virgin Robots ihned navrhovali, kde by si spolu mohli dále zahrát a dalo by se říct, že po čtvrtku se můžeme těšit na mnoho podobných akcí těchto dvou kapel.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram