REPORT: Diabolical fest vol.4

Dne 12. září 2014 v Divadle pod lampou v Plzni proběhl již 4. ročník akce Diabolical fest. Vystoupily zde skupinyMallephyr, Naurrakar, Animal hate a chvíli před začátkem akce účast odřekla kapela Cutterred Flesh.

Jako první vystoupila nově vzniklá death-metalová kapela Mallephyr z Rokycan, u které jsem v publiku zpozorovala naprostou spokojenost. Hned při prvních tónech jsem se i já začala usmívat a v duchu kluky plácat po rameni a nestačila jsem se divit, co z pódia přišlo za energii. Střídali rychlé písně s pomalými a o jejich talentu bylo rozhodnuto, jelikož jsou opravdu hudebníci, co to s nástroji umí a práce zpěváka s hlasem je taky obdivuhodná. Z mého pohledu tedy splnila a dokonce i předčila má očekávání a předvedla skvělou show. Z ohlasů na koncertě i poté na sociálních sítích jsem došla k názoru, že spokojenost nebyla jen z mého pohledu. Myslím, že v životě jsem nezažila takový potlesk na nováčky (3/4 diváků tleskaly). Na sociálních sítích se objevily po koncertě velice kladné komentáře typu: „Čuměli jsme s otevřenou pusou. Tohle že byl první koncert? Hráli jste jak největší profíci. Ač nováčci, jednoznačně hvězdou večera“. Nebála bych se říci, že kluci byli potleskem velice zaskočeni, velmi potěšeni i dojati.

Další vystupující black-metalovou skupinou byli Naurrakar z Prahy. Mně osobně koncert zrovna moc nenadchl, ale musí se jim nechat, že muziku hráli dobrou a dokonce se mi i pár pasáží zalíbilo. Vystoupení mi přišlo neenergické a jednotvárné. Zpěvák stále dělal stejná gesta a přišlo mi, že pasáže se dost často opakují. Možná mě také rušilo, to jak skupina vypadala vzhledově, zmalovaní s plynovou maskou a hřebíkovými stahováky. Takže já se spíš hlásím k tomu, aby se kluci více věnovali hudbě, než tomu jak vypadají.

Třetí a uzavírající domažlickou death-metalovou skupinou byli Animal hate, kteří dorazili na koncert po značném zpoždění. Tenhle hudební zážitek by mě příjemně potěšil, nebýt zpěváka, který si občas k pěknému agresivnímu řevu střihnul vokály, které mi doslova rvaly uši a vůbec se tam podle mě nehodily. Muziku doplňovaly zajímavé hudební přechody, změny rytmu i stylu zpěvu, ale taky byly pasáže, které byly neuspořádané a smysl nedávající.

Závěrem bych chtěla popřát klukům z Mallephyr co nejvíc takovýchto koncertů a hodně štěstí a úspěchů do budoucna.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram