DEPOvLETU proškolí kapely, vylosované pak vystoupí na festivalu

V pondělí 6. června proběhne od 18 hodin v plzeňské kreativní zóně DEPO2015 vzdělávací workshop pro muzikanty a kapely. DEPOvLETU Artist Academy je novým doprovodným projektem třetího ročníku hudebního festivalu DEPOvLETU. V rámci programu této koncertní série získají možnost vystoupit dvě vylosované kapely, které se zúčastní podvečera s trojicí řečníků z řad hudebních profesionálů. Účastníci se tak mohou nejen zdarma nechat proškolit v oblastech autorského práva, prostředí technické produkce a promotingu, ale rovnou tyto nově nabité znalosti proměnit ve zkušenosti na soutěžních koncertech.

Program Artist Academy provede účastníky důležitými aspekty vystupování na profesionální úrovni. Jak se pohybovat v profesionálním světě produkce, jaké jsou technické nároky a požadavky pořadatelů a jak se na ně připravit, prozradí festivalový produkční Michal Rolčík. Publicista a PR manažer Ricardo Delfino poradí, jak nejlépe promovat koncert i svou značku a jak připravit svou kapelu na hudební média. Zorientovat se v základech autorského práva a kolektivních správců pomůže hudebník a předseda Svazu autorů a interpretů a České obce hudební Jakub Nový. V závěrečné panelové diskuzi se bude debatovat na téma hudby v médiích. Diskutovat budou Jiří Vladimír Matýsek, hudební publicista (Full Moon Magazine, musicserver.cz) a šéfredaktor západočeského Deníku Kamil Kacerovský.

Vylosované kapely vystoupí 21. a 26. v rámci programu DEPOvLETU na nádvoří komplexu DEPO2015, foto: archiv

Z řad účastníků workshopu budou na konci vylosovány dva hudební projekty, aby vystoupili na DEPOvLETU v termínech 21. a 26. července na nádvoří komplexu DEPO2015. Rozšíří tak festivalový program, v němž účinkují vyhledávaný producent a kytarista Igor Ochepovsky, alternativní Kalle, nominanti na letošní Eurovision Song Contest The Valentines, stoner-rockeři Acid Row, post-rockoví psychedelici Lambda či elektronické duo Bratři.

Pro účast na Artist Academy stačí zájemcům vyplnit formulář. Pravidla přihlášky najdete přímo ve formuláři nebo na webu DEPO2015.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram